Маркетингове середовище
Управляти маркетингом досить важко навіть у тому випадку, якби маркетологу доводилося мати справу тільки з контрольованими елементами маркетингового комплексу. Але будь-яка компанія працює в складному маркетинговому середовищі, що характеризується багатьма неконтрольованими чинниками, до яких необхідно пристосовуватися. Це середовище не тільки породжує загрози, але й надає нові можливості для розвитку. Компанія повинна постійно аналізувати середовище, щоб зуміти уникнути загроз і скористатися можливостями.
Говорячи про маркетингове середовище компанії, ми маємо на увазі сили, що впливають на спроможність компанії обслуговувати своїх покупців та на інші чинники, зокрема інші відділи компанії, учасників каналів збуту, постачальників, конкурентів і споживачів. Крім того, маркетингове середовище містить у собі більш широкі демографічні й економічні, політико-правові, технологічні, екологічні і соціально-культурні чинники. При розробці і позиціюванні своїх товарів на цільовому ринку компанія повинна враховувати всі ці чинники. Докладніше про маркетингове середовище розповідається в розділі 3.яльності компанії. Не всі компанії використовують формальне планування, а ті, що використовують, не завжди роблять це добре. Коли мова йде про стратегічне планування, зазвичай мають на увазі потужні корпорації з великою кількістю підрозділів та товарів, але й малому бізнесу теж дуже корисно мати реалістичний стратегічний план.
1. Розкажіть про стратегічне планування в масштабах усієї компанії і про його чотири складові.
Стратегічне планування — це процес розробки формальної стратегії довгострокового існування та зростання. Воно передбачає чітке визначення місії компанії, цілей і задач, розробку бізнес-портфелю й складання планів підрозділів компанії.
і Визначення місії компанії починається з формулювання призначення компанії.
: Місія повинна бути орієнтованою на ринок, реалістичною, конкретною, такою, що стимулює, відповідати ринковому середовищу. Потім місія компанії має пере- . творитися в допоміжні цілі і задачі. Базуючись на цих цілях і задачах, керівництво компанії розробляє бізнес-портфель, вирішуючи, у які напрямки діяльності або товари варто вкладати більше коїшів, а в які — менше. Кожний виробничий підрозділ компанії складає маркетинговий план, що повинен узгоджуватися з загальним планом компанії. Докладні та чіткі маркетингові плани підкріплюють загальний стратегічний план компанії, відображаючи специфіку кожного відділу.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 466;