Малюнок 8. Управління розвитком логістичної системи
Витрати на виробництво,постачальників, і мінімізація витрат на складування готової продукції пов'язана зі зменшенням запасів (водночас знижується ступінь надійності функціонування усієї мережі збуту підприємства, виникають великі втрати, погіршуються конкурентні позиції фірми).
Побудова логістичних моделей починається з аналізу маркетингової інформації. Спеціалісти з логістики за даними про потреби клієнтів (бажаного часу та періодичності поставок, розмірів партій, виду пакування та ін.) розробляють оптимальний графік розподілу та доставки готової продукції, схему проміжного її зберігання.
Оперативно-виробниче планування грунтується на принципі зниженнявитрат при збільшенні розмірів партій виробів, зменшеннікількості переналагоджень у технологічному процесі.
Оптимальний розмір партії товару (постачання) визначається екстремумом (мінімумом) сумарної функції витрат на зберігання і виробництво продукції, яке за фактом визначає, серед інших факторів беззбиткове виробництво продукції.
Мал. 9. Залежність витрат на виконання замовлення від розміру партії товарів.
а) загальні витрати, б) – витрати на зберігання, с) – витрати на виробництво.
Графік на мал. 9 показує можливості встановлення оптимального співвідношення інтересів виробничих підрозділів та служб із зберігання готової продукції і мінімалізації завдяки цьому витрат на певному рівні. У більш складних моделях враховуються ще й інші вимоги, вирішуються зазначені вище суперечності. При цьому враховуються особливості вироблюваної продукції, тип підприємства, заплановані стратегія і тактика. Для забезпечення мінімального часу поставок доцільно здійснювати їх через мережу проміжних складів, де для цього є необхідні запаси.
При складській формі поставок витрати знижуються до певного моменту у зв'язку зі збільшенням часу поставок, а потім практично не змінюються з подовженням їх циклу.
Транзитній формі поставок притаманний більш тісний зв'язок витрат з можливим часом поставок. До визначеного моменту більш ефективною є складська, а при нетермінових чи неритмічних поставках — транзитна форма.
В управлінні матеріальним потоком широко застосовуються системи автоматизації та досягнення інформатики. Застосування інформатикидає змогу на більш високому рівні контролювати усі основні й допоміжні процеси, що відбуваються в логістичній системі. Автоматична система контролю чітко стежить за такими показниками процесів, як наявність напівфабрикатів та випуск готової продукції, стан виробничих запасів, обсяг постачання матеріалів та комплектуючих деталей, рівень виконання замовлень тощо.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 578;