Бухгалтерська й податкова звітність вчасно оновлюється, оперативно відображаючи всі істотні зміни законодавства. 3 страница
Після запису в інформаційну базу всіх документів звітного періоду й проведення регламентних документів автоматично формується «Книга обліку доходів і витрат».
В «1С:Бухгалтерії 8» організований окремий облік витрат і доходів за видами діяльності.
Витрати, які не можна віднести до певного виду діяльності в момент їх здійснення, розподіляються при проведенні регламентних операцій завершення місяця.
Можна задати фіксований відсоток витрат, які належать до діяльності, оподатковуваної єдиним податком. Наприклад, для керівників можна зазначити частку зарплати, яка належить до діяльності, оподатковуваної єдиним податком. Зазначена частка нарахувань по зарплаті працівників буде виключатися з витрат по діяльності, яка не оподатковується єдиним податком.
Після запису в інформаційну базу всіх документів звітного періоду й проведення регламентних документів автоматично формується «Книга обліку доходів і витрат».
Глава 8.15. Автоматизація операцій бухгалтерського обліку в системі «Галактика»
План
1. Автоматизація обліку основних засобів, нематеріальних активів, виробничих запасів, малоцінних і швидкозношуваних предметів, праці та заробітної плати, витрат на виробництво, готової продукції та її реалізації, фінансово-розрахункових операцій, фінансових результатів і власного капіталу
2. Автоматизація зведеного обліку та складання звітності
ERP система «Галактика» - складова частина комплексу бізнес-рішень корпорації. Система ERP адресована середнім і великим підприємствам і має широку функціональність для інформаційної підтримки всього спектра завдань стратегічного планування й оперативного управління.
Система «Галактика ERP» розроблена для застосування в умовах вітчизняної економіки з її яскраво вираженою специфікою, постійними змінами законодавства.
Система Галактика ERP має компонентну структуру й складається з функціональних модулів, які поєднуються в контури. Це дає можливість замовникам отримувати тільки потрібну конфігурацію. Апробовані технології розгортання проектів автоматизації сприяють тому, що впровадження ERP системи проходить у стислий термін, з фіксованим бюджетом і мінімальними для підприємства ризиками. Це дозволяє підприємствам-замовникам швидко окупити витрати на інформаційні технології.
Система «Галактика ERP» дозволяє вести облік господарської діяльності корпорації (холдингу), до складу якої входять кілька юридичних осіб (філій), в одній базі даних. При цьому не допускається несанкціонований доступ з однієї філії до інформації інших філій. У той же час є можливість одержання консолідованої звітності по корпорації в цілому з можливістю групувати й фільтрувати дані в розрізі філій.
Розробка й впровадження ERP системи «Галактика» ведеться з використанням найбільш передових технологій і інструментів. Додаткові можливості для інтеграції Галактики ERP з продуктами сторонніх виробників дає реалізація в системі сервіс-орієнтованої архітектури (SOA) і технологій web-сервісів.
Система «Галактика ERP» - це повномасштабна управлінська інформаційна система, розроблена спеціально для великих і середніх підприємств.
Основними функціональними можливостями системи «Галактика ERP»:
1. Побудова системи обліку й формування різних видів звітності.
2. Управління матеріальними й фінансовими потоками (логістика).
3. Фінансове планування й оперативний фінансовий менеджмент, управлінський облік.
4. Виробниче планування й управління виробництвом, контролінг.
5. Управління персоналом і кадровою політикою.
6. Управління технічним обслуговуванням і ремонтами обладнання.
7. Управління якістю продукції.
8. Управління взаєминами з клієнтами.
9. Управління нерухомістю.
Система «Галактика ERP» забезпечує узагальнення й аналіз інформації з усіх розділів господарської діяльності підприємства:
1. Позаоборотні активи: наявність і рух активів, які належать до основних фондів, нематеріальних і інших позаоборотних активів, а також облік операцій, пов’язаних з їх будівництвом, придбанням, вибуттям.
2. Виробничі запаси: наявність і рух предметів праці, призначених для обробки, переробки або використання у виробництві (або для господарських потреб), а також засобів праці, відповідно до встановленого порядку обігових коштів, і облік операцій, пов’язаних з їх заготівлею (придбанням).
3. Витрати на виробництво: витрати за видами діяльності підприємства.
4. Готова продукція й товари: наявність і рух готової продукції (продуктів виробництва) і товарів.
5. Кошти: наявність і рух грошових коштів у національній і іноземній валютах, які знаходяться в касі й на розрахункових (валютних) рахунках, відкритих у кредитних організаціях на території країни та за її межами, а також цінних паперів, платіжних і фінансових документів.
6. Розрахунки: всі види розрахунків з різними юридичними й фізичними особами (у т.ч. внутрішньогосподарські розрахунки).
7. Капітал: стан і рух капіталу.
8. Фінансові результати: доходи й витрати, а також виявлений кінцевий фінансовий результат діяльності організації за звітний період.
Система «Галактика ERP» дозволяє:
1. Забезпечити зберігання й розрахунок даних про нарахування й погашення сум тимчасових і постійних різниць, що виникають між бухгалтерським і податковим обліком.
2. Відобразити в бухгалтерському обліку й звітності взаємозв’язок прибутку або збитку, визначених за нормами бухгалерського обліку й податкової бази з податку на прибуток, визначеного відповідно до законодавства про податки й збори.
3. Відобразити в бухгалтерському обліку відмінність податку з бухгалтерського прибутку або збитку від податку з оподатковуваного прибутку, сформованого в бухгалтерському обліку й відображеного в податковій декларації по податку на прибуток.
Для витрат (доходів), які приймаються до обліку одночасно й у податковому, й в бухгалтерському обліку, налаштовується типова господарська операція, що формує проводки одночасно та в різних планах рахунків на суми, відповідні настройкам алгоритмів у типових господарських операціях. Якщо визнання в обліку відбувається в різні моменти часу або сума приймається до обліку тільки в одному обліковому методі, типова господарська операція налаштовуються для кожного плану рахунків.
Податковий облік реалізується:
1. Реєстрацією сум для податкового обліку в первинних документах з обліку основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних запасів, робіт, послуг, цінних паперів, коштів та ін. в «податкових» довідках.
2. Відображенням доходів і витрат, що визначають оподатковувану базу.
Комплект готових форм податкових регістрів, сформованих на основі параметрів первинних документів, і форма декларації включені в модуль «Налоговый учет» системи «Галактика ERP». У модулі міститься понад 30 готових регістрів податкового обліку (регістри-розрахунки й регістри-стани щодо майна, яке підлягає амортизації, витрат на оплату праці, руху грошових коштів, фінансових результатів по типах операцій і т.п.).
Крім того, модуль «Налоговый учет» надає спеціалізовані можливості для документування операцій по витратах майбутніх періодів, прийнятих до обліку протягом декількох звітних інтервалів. Для податкового обліку можна використовувати план рахунків, розширений синтетичними й аналітичними рахунками для цілей податкового обліку. Податкова звітність будується за даними первинних документів і сформованими на їх основі проводкам.
Реалізація в системі «Галактика ERP» вимог податкового обліку забезпечує:
1. Відображення в обліку сум податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, сум зайво сплачених, а також сум, здатних вплинути на величину податку на прибуток у наступних звітних періодах.
2. Документування оподатковуваної бази по податку на прибуток.
Реалізовані в «Контуре логистики» системи «Галактика ERP» функції дозволяють автоматизувати такі процеси, як:
1. Формування господарських зв’язків по поставках товарів або наданню послуг.
2. Визначення обсягів і напрямків матеріальних потоків.
3. Управління просуванням товарів до місць складування.
4. Розвиток, розміщення й організація складського господарства.
5. Здійснення перевезень, а також усіх необхідних операцій на шляху проходження вантажів до пунктів призначення.
6. Виконання пакування, маркування, навантаження й розвантаження.
7. Управління складськими операціями: надходження й приймання вантажів, зберігання, підготовку необхідного покупцям асортименту, організацію доставки дрібними партіями і т.д.
Величезна кількість одержуваних звітних документів і форм дозволяє здійснювати оперативний контроль виконання календарних планів, надходження і відвантаження товарно-матеріальних цінностей, руху вантажів на шляху проходження до споживачів, вести облік вантажів, від яких відмовились, і їх реалізацію, одержувати інформацію про стан розрахунків з контрагентами та ін.
Контур логістики системи «Галактика ERP» містить у собі такі основні модулі: «Управление договорами», «Управление снабжением», «Управление сбытом», «Складской учёт», «Расчёты с поставщиками и получателями», «Управление консигнационным товаром».
«Контур планирования и управления финансами» системи «Галактика ERP» - це надійний інструмент для управління фінансовими ресурсами компанії. Він адресований керівникам і фахівцям фінансових і планово-економічних служб. З його допомогою можна виконувати планування фінансово-господарської діяльності підприємства, здійснювати моделювання й узгодження фінансових планів, проводити аналіз їх фактичного виконання, вести оперативний фінансовий менеджмент. Контур складається з трьох модулів - «Управление бюджетом», «Платёжный календарь» і «Финансовый анализ».
Засоби виробничого планування, вбудовані в «Галактику ERP», дозволяють розраховувати:
1. Плани виробництва готової продукції на підставі договірних зобов’язань, замовлень клієнтів і прогнозів збуту продукції.
2. Номенклатурні плани цехів, графіки запуску предметів виробництва та графіки міжцехових передач.
3. Операційні плани виробництва.
4. Потреби в матеріальних і трудових ресурсах, інструментах та обладнанні, виробничих потужностях.
5. Планову собівартість продукції.
«Контур планирования и управления производством» системи «Галактика ERP» допомагає аналізувати відхилення фактичної собівартості від планової за статтями витрат і економічним елементам. Джерелом даних для планування є нормативно-довідкова база, що включає маршрутні карти й виробничі специфікації. У свою чергу, нормативно-довідкова база може доповнюватися інформацією PDM- і CAD-систем, для інтеграції з якими в «Галактиці ERP» передбачені різні механізми (XML-файли, прямий доступ до даних, API-функції й т.п.).
Використання підсистеми планування дозволяє оперативно управляти:
1. Запуском предметів виробництва.
2. Складанням вузлів і виробів.
3. Змінно-добовими завданнями.
4. Виробничою й складською логістикою.
На підставі номенклатурних планів цехів і графіків запуску/випуску деталей і складальних одиниць ухвалюються рішення про запуск предметів виробництва. Залежно від виду предмета (деталь або складальна одиниця) система підтримує різні функції в рамках процедури запуску.
Для деталей процедура запуску включає такі функції:
1. Одержання матеріалів за лімітно-забірною картою зі складу або з цехової комори відповідно до норм витрат.
2. Генерація партій запуску, код кожної з яких буде супроводжувати деталі протягом усього технологічного й життєвого циклу.
3. Формування маршрутно-супровідних карт (маршрутних листів) на партію запуску відповідно до маршрутно-операційної технології.
4. Коригування маршрутно-супровідних карт (маршрутних листів), пов’язане зі зміною технологічної послідовності обробки деталей, виключенням «необов’язкових» операцій або їх об’єднанням в одну операцію.
5. Облік на матеріальному балансі цеху матеріалів і деталей, які запускаються, у вигляді незавершеного виробництва на першому цехо-заводі.
Функціональні можливості «Контура управления персоналом и кадровой политикой» адресовані таким категоріям користувачів, як:
1. Керівництво компанії - одержує будь-яку інформацію, пов’язану зі структурою підприємства, штатним розкладом, відомостями про співробітників.
2. Директор, менеджер по персоналу - здійснює стратегічне планування й управління трудовими ресурсами (штатне планування, набір персоналу, навчання й підготовка кадрів, атестація, кадровий резерв підприємства).
3. Фахівці відділу кадрів, бухгалтерії - ведуть картотеки співробітників, кадровий документообіг, звітність, розрахунки заробітної плати й інших виплат.
4. Керівники підрозділів - здійснюють оперативне планування, контроль і управління (відпустки, відрядження, навчання, підвищення кваліфікації, суміщення, заміщення, переміщення й т.п.).
Контур дозволяє автоматизувати такі процеси:
1. Облік, планування й контроль трудових ресурсів підприємства.
2. Працевлаштування: приймання на роботу, переміщення по службі (переводи, висування й т.п.), звільнення.
3. Ведення документації з кадрових питань.
4. Персоніфікований облік.
5. Розрахунки заробітної плати й податків.
6. Облік робочого часу й аналіз його ефективного використання.
7. Формування статистики, форм і різноманітних звітів для зовнішніх і внутрішніх потреб.
До складу контуру входять три модулі: «Управление персоналом», «Расчёт заработной платы», «Табельний учёт».
«Контур бухгалтерского учёта» системи «Галактика ERP» - надійний інструмент для ведення бухгалтерського й податкового обліку. Його характерними рисами є:
1. Підтримка нормативних правил і вимог законодавства в області бухгалтерського й податкового обліку.
2. Підтримка ведення обліку та формування звітності в міжнародних стандартах (IAS, US GAAP).
3. Гнучке настроювання аналітичного обліку.
4. Бухгалтерська звітність в електронному форматі.
5. Підтримка паралельного обліку в декількох планах рахунків бухгалтерського обліку.
У системі «Галактика ERP» передбачено два окремі модулі, які дозволяють вести облік основних засобів і нематеріальних активів. Більшість функцій у модулях однотипні, але в силу специфіки обліку об’єктів нематеріальних активів в модулі «Нематериальные активы» відсутня класифікація по групам і видам, не проводиться переоцінка, не формуються відомості руху, існують також деякі відмінності в способі нарахування зносу.
Функціональні можливості модулів дозволяють:
1. Створювати й вести картотеку.
2. Вести облік декількох однотипних об’єктів основних засобів за допомогою однієї (групової) інвентарної картки.
3. Вести облік складних ієрархічних об’єктів основних засобів.
4. Вести паралельний облік основних фондів на основі різних методів, які характеризуються різною валютою обліку, використовуваним планом рахунків бухгалтерського обліку, алгоритмами нарахування зносу, типових господарських операцій для формування проводок.
5. Здійснювати всі операції з обліку основних фондів (надходження, нарахування амортизації, зміна вартості, переоцінка основних засобів, вибуття, внутрішнє переміщення, зміна параметрів).
6. Здійснювати розрахунок амортизації як по всій картотеці, так і по групі обраних об’єктів обліку.
7. Здійснювати розрахунок амортизації основних засобів як залежно від терміну їх використання, так і залежно від їх виробітку, пробігу й т.п.
8. Вести облік складу об’єкта за матеріалами, переглядати ієрархічну структуру всіх елементів, що становлять інвентарний об’єкт, виконувати переміщення складових (або частини матеріальної цінності) з одного об’єкта в іншій.
9. Вести облік вмісту дорогоцінних металів і каменів в основних засобах.
10. Враховувати розміщення об’єктів по території країни з метою розрахунків податку на майно територіально розподілених підприємств.
11. Переходити на новий звітний період і повертатися до попереднього лише в рамках даного модуля, окремо від інших бухгалтерських модулів.
12. Зберігати історію змін і нарахування зносу й на її основі повертатися до попередніх звітних періодів для проведення коригувань і виправлення помилок.
13. Прогнозувати суми амортизаційних відрахувань за будь-який майбутній період часу з розбивкою по місяцям і кварталам на основі даних попередніх періодів. Прогноз будується як з врахуванням прискореної амортизації, так і без неї.
14. Одержувати різні налаштовувані статистичні і бухгалтерські звіти з урахуванням необхідного групування/сортування даних, різним ступенем деталізації обмежень. Система дозволяє побудувати звіти в інтерактивному режимі з технологією виконання, яка індивідуально настроюється,.
Налаштування типових господарських операцій, що відображають надходження, знос, рух, вибуття й інші операції по об’єктах основних засобів і нематеріальних активів, може проводитися як у модулях «Основные средства» й «Нематериальные активы», так і в модулі «Хозяйственные операции».
Формування документів-підстав на закупівлю/продаж об’єктів обліку й накладних здійснюється в системі з використанням модулів «Управление снабжением», «Управление сбытом». Якщо попередньо укладаються договори на покупку/продаж, то використовується модуль «Управление договорами».
У модулі «Финансово-расчетные операции» проводиться оформлення й обробка всіх видів фінансових документів, що супроводжують рух грошових коштів по об’єктах обліку.
Наявні на підприємстві матеріальні цінності можна перевести до складу основних засобів. Формування таких операцій здійснюється в модулі «Складськой учет» за допомогою накладних на передачу. Крім того, при вибутті об’єктів обліку (реалізація на сторону) можна прибуткувати матеріальні цінності на склад і формувати необхідні документи оперативного обліку, що підтверджують їх продаж.
Рухомий склад у модулі «Управление транспортом» може формуватися вибором з картотеки основних засобів, створеної в модулі «Основные средства».
Дані модуля «Основные средства» використовуються також у модулі «Управление ремонтами». Крім того, з цього модуля (на підставі актів виконаних робіт) для основних засобів може бути перенесена загальна сума витрат з ремонту.
У модулі «Управление строительством» передбачені функції введення готових об’єктів в експлуатацію з формуванням інвентарної картки в модулі «Основные средства» або зміною вартості основного засобу в результаті будівництва.
Результати роботи з модулями «Основные средства» та «Нематериальные активы» використовуються для складання Балансу й податкових форм звітів, декларацій і т.п. у модулі «Бухгалтерская отчетность».
У модуль «Налоговый учёт» передається вся необхідна інформація про стан показників об’єктів обліку, а також суми амортизаційних відрахувань по об’єктах для формування регістрів податкового обліку.
Модуль «Бухгалтерская отчетность» дозволяє проаналізувати всі рахунки бухгалтерського обліку, виконати процедуру автоматичного закриття тимчасових рахунків, сформувати типові форми для звітності й розрахунків податків (модуль поставляється з комплектом готових звітних форм по зведеному балансу й податкам, відповідних законодавству й вимогам податкових органів). Крім типових форм користувачу надається можливість створювати власні звіти довільної форми й включати в них розрахункові алгоритми. Звіти можна одержувати як у текстовому форматі, так і у форматі MS Excel. Реалізована технологія підготовки податкової звітності для представлення на магнітних носіях, що використовує в якості графічного редактора пакет «Fastreport».
У процесі функціонування модулів системи «Галактика ERP» у базі даних накопичується вся інформація, необхідна для складання бухгалтерських і економічних звітів.
Склад вихідної бухгалтерської звітності, форма представлення даних у ній і методики розрахунків періодично вимагають коригування в зв’язку зі зміною чинного законодавства, специфіки діяльності й структури підприємства, вимог статистичних і податкових органів. Вплив перерахованих факторів приводить до необхідності доробки звітів. Ця проблема вирішується шляхом використання вбудованого «Языка проектирования расчетных форм», який дозволяє скоригувати будь-яку існуючу або створити нову форму необхідного звіту. Даною мовою виконані всі системи «Галактика ERP», вихідні форми бухгалтерської звітності й документи, що відображають економічні показники.
«Язык проектирования расчетных форм» досить простий в освоєнні, наближений до бухгалтерської термінології й дозволяє користувачам оперативно адаптувати свої звіти до зовнішніх вимог, що змінилися.
За допомогою таких понять як «Период расчетов», «Вид оборота», «Счет», «Субсчет», «Аналитика», «Проводка», «Обороты», «Сальдо» і стандартних математичних операцій можна створити алгоритм розрахунків бухгалтерського документа будь-якої складності.
Модуль «Ведение налоговых расчетов» призначений для автоматизованого формування документів реєстрації й оплати податків в організаціях з більшою кількістю відособлених структурних підрозділів. Документи формуються в розрізі філій, бюджетів і податків.
При заповненні податкових платіжних документів філій необхідні функції, не властиві іншим платіжним документам. Наприклад, у реквізитах платника потрібно відображати найменування й індифікаційний номер головної організації і т.д.
Модуль «Ведение налоговых расчетов» забезпечує коректне формування всіх реквізитів платіжних документів, а також дозволяє:
1. Формувати акти реєстрації нарахованих податків, розрахованих поза системою «Галактика ERP».
2. Формувати акти звірки розрахунків з податковою інспекцією в розрізі філій, податків, бюджетів з групуванням за типами нарахувань і оплат.
3. Повністю блокувати документи, підтверджувані актом звірки.
4. За результатами акту звірки формувати сальдо, що враховується при наступних розрахунках.
Такі можливості досягнуті завдяки використанню спеціального класифікатора «Структура налоговых расчетов предприятия». Він є таблицею, що акумулює нарахування і платежі у відповідному розрізі (бюджет, податки, податкові органи, типи платежів і нарахувань). Структура взаємодій формується один раз - на початку експлуатації модуля, а потім коригується або доповнюється при зміні схем розрахунків.
Важливою особливістю модуля є взаємозв’язок між структурними підрозділами й податковими платежами. Такий підхід спрощує заповнення платіжних документів у випадку великої кількості підрозділів (наприклад, 300 і більше).
Розмежування прав доступу до документів використовується для поділу податків на нараховані й сплачені, а також блокування оплачених документів (платіжних доручень, авізо, актів реєстрації). Метод, простий у використанні й досить елегантний у своєму рішенні, виявляється дуже ефективним у роботі.
Модуль «Векселя и кредиты» дозволяє вести оперативний облік векселів і інших цінних паперів, враховувати отримані й видані кредити, формувати графіки одержання/погашення кредитів і контролювати їх виконання.
Основним призначенням модуля є спрощення процедури розрахунків за товари й послуги за допомогою векселів. При цьому договори на закупівлю/продаж, документи-підстави й супровідні документи формуються звичайним чином в різних модулях системи «Галактика ERP», а розрахунки оформляються актом приймання-передачі, у якому з однієї сторони фігурує документ-підстава, а з іншого - один або кілька векселів. Документи, які підтверджують грошові розрахунки по цінним паперам і кредитам, як за основною сумою, так і по відсотках, формуються в модулях «Финансово-расчетные операции» й «Каса».
У модулі ведеться:
1. Ведення картотек векселів, цінних паперів, кредитів.
2. Формування актів на одержання/передачу векселів і цінних паперів.
3. Формування актів на погашення власних/сторонніх векселів і цінних паперів.
4. Ведення архіву векселів, вексельних угод і цінних паперів.
5. Формування реєстрів і звітів з обліку руху векселів, вексельних угод і цінних паперів.
6. Одержання звітів про фактичну оплату векселів і цінних паперів.
Операції із цінними паперами в модулі «Векселя и кредиты» оформляються у вигляді акту приймання-передачі. Даний документ пов’язується з документом-підставою на закупівлю або продаж, по якому проводиться взаєморозрахунок з контрагентом. В акті проводиться перерахування цінних паперів, переданих у рахунок погашення дебіторської або кредиторської заборгованості. За допомогою вибору типових господарських операцій здійснюється формування бухгалтерських проводок, що забезпечують облік виконаної господарської операції.
Облік отриманих і виданих кредитів здійснюється шляхом ведення кредитних договорів.
Якщо кредитним договором передбачене повернення кредиту частинами, у модулі існує можливість визначення сум і дат для кожної із зазначених частин. Формування графіків погашення платежів можна здійснювати окремо від графіків погашення відсотків. При розрахунках суми відсотків враховується величина й термін позики, рівень відсоткової ставки.
Якщо кредитування підприємств здійснюється під забезпечення реальними товарно-матеріальними цінностями, можна зазначити об’єкти застави, їх вартість і дату формування.
Модуль «Касса» дозволяє здійснювати облік:
1. Розрахунків готівковими коштами з постачальниками й покупцями.
2. Витрат на відрядження.
3. Всіх видів розрахунків з підзвітними особами.
4. Зарплати й виплат, виданих через касу; депонованої зарплати.
5. Касових операцій як з національними грошовими одиницями, так і з іноземною готівковою валютою.
Функції модуля дозволяють вести облік по таких документах, як: прибуткові й видаткові касові ордери (в тому числі й валютні), платіжні відомості й відомості на депонування, авансові звіти, накази на відрядження співробітників і ін.
Можливість обмеження доступу до касових документів дозволяє встановити режим доступу до кас і типів касових документів для конкретних співробітників підприємства. Ідентифікація співробітників проводиться за мережним ім’ям, для кожного з них можна встановити доступ до певних видів касових документів за допомогою спеціальної настройки.
Функція створення й ведення довідника норм витрат різного призначення дозволяє контролювати витрати грошових сум, наприклад, при розрахунках авансів і звітів по відрядженнях. Для кожної норми витрат можна зазначити країну й місто, суму норми й валюту, у якій виражена дана норма.
Модуль «Касса» тісно інтегрований з іншими модулями системи «Галактика ERP». Наприклад, модуль «Финансово-расчетные операции» надає можливість перегляду й виводу на друк найрізноманітнішої звітності по касових операціях. Модуль «Хозяйственные операции» дозволяє здійснювати настроювання типових господарських операцій по касі, переглядати й виводити на друк їх реєстр, формувати групові проводки, коригувати їх і скасовувати. Дані про розрахунки з контрагентами зберігаються в модулі «Поставщики, получатели». Формування касових документів по документах-підставах вказує на взаємозв’язок модуля «Касса» з модулями «Контура логистики». Інформація про виплату заробітної плати, про наявність депонентської заборгованості, про залік сум перевищення норм витрат в рахунок заробітної плати нерозривно пов’язує модуль «Касса» з модулем «Заработная плата». Обороти по касових операціях відображаються в «Главной книге», сальдо по рахунку «Касса» - в бухгалтерському балансі й інших формах звітності, які містяться в модулі «Бухгалтерская отчетность». Результати розрахунків по касових операціях використовуються також для одержання звітів у модулі «Платежный календарь» «Контура планирования и управления финансами».
Модуль «Клиент - банк» містить частину функцій модуля «Обмен бизнес-документами» і призначений для обміну платіжними документами з комплексом апаратно-програмних засобів банку. Гнучка система налаштувань дозволяє отримувати з системи «Галактика ERP» платіжні документи й конвертувати їх в оброблювані банком формати. Сформовані в такий спосіб файли відправляються в банк по електронних системах передачі даних. В свою чергу дані, що надходять із банку, додаються в систему «Галактика ERP».
При експорті й імпорті документів використовуються чотири формати файлів: текстовий (TXT), текстовий з роздільниками, DBF і XML. При цьому можливий запис кожного з документів в окремий файл або складання реєстру документів в одному файлі. Файли формуються системою з врахуванням заданої користувачем послідовності й форматів полів. Текстові файли формуються на підставі складеного користувачем шаблону.
Настроювання структури й форматів файлів проводиться в кожному конкретному випадку за узгодженням з банком, з яким здійснюється обмін платіжними документами.
Модуль «Консолидированная финансовая и бухгалтерская отчетность» забезпечує можливість ведення консолідованої (спільної) бази даних корпорації й одержання консолідованої звітності по будь-якому виду господарської діяльності підприємства.
Загальна (консолідована) база даних створюється різними способами:
1. При веденні обліку по філіях на одному комп’ютері або в єдиній обчислювальній мережі. Додаткові програмні засоби не потрібні.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 847;