Типова структура ліцензійного договору
Законодавство більшості країн не регламентує структуру і зміст ліцензійного договору, допускаючи певну свободу договору. Зазначене положення, за винятком певних обов'язкових умов договору, встановлюється і вітчизняним законодавством. Проте, дотримання певної структури договору дозволяє сторонам більш повно і конкретно викладати на папері взаємні права та обов'язки, що дозволяє використовувати цей документ з максимальною ефективністю.
Ліцензійний договір може бути єдиним документом, який регулює права і обов'язки сторін щодо використання об'єкта промислової власності, їх взаємних розрахунків та матеріальної відповідальності, а може бути одним з документів, комплекс яких закріплює ці правовідносини. При укладанні договору сторонам необхідно намагатися якомога ширше відображати правові, технічні та економічні умови з урахуванням специфіки та терміну дії договору, базуючись на взаємних інтересах.
Крім встановлених цивільним законодавством обов'язкових умов ліцензійного договору (вид ліцензії, сфера використання об'єкта права інтелектуальної власності – конкретні права, що надаються за договором, способи використання зазначеного об'єкта, територія та строк, на які надаються права, тощо; розмір, порядок і строки виплати плати за використання об'єкта права інтелектуальної власності), доцільно включати інші умови.
Ліцензійному договору доцільно надавати постатейну структуру і включати, у відповідності до типу договору та об'єкту ліцензування, до нього такі статті:
1. Преамбула;
2. Визначення термінів, що використовуються в тексті договору;
3. Предмет договору;
4. Права і обов'язки ліцензіара;
5. Права і обов'язки ліцензіата;
6. Дозволені способи використання об'єкта інтелектуальної власності;
7. Захист прав, що передаються;
8. Технічні удосконалення і права на нові об'єкти;
9. Платежі;
10. Технічна документація;
11. Гарантії і відповідальність;
12. Технічна допомога, підтримка, консультування;
13. Збори і податки;
14. Конфіденційна інформація і документація;
15. Реклама;
16. Інформація і звітність;
17. Форс-мажорні обставини;
18. Арбітраж (вирішення спорів, умовна підсудність);
19. Термін дії та умови розірвання договору;
20. Наслідки припинення дії договору;
21. Інші умови.
Договір розпочинається з йогоназви,яка повинна зазначати вид договору (ліцензійний договір), його номер, вказувати на вид ліцензії, а також на об'єкт інтелектуальної власності, який передається за договором. Враховуючи, що особливості ліцензійних правовідносин розглядались вище, зупинимось більш детально на деяких структурних елементах договору.
Дата добавления: 2016-03-15; просмотров: 731;