Надання дозволу на використання твору

Автор чи інша особа, яка є суб'єктом авторського права (ліцензіар), може надати дозвіл на використання твору іншій особі (ліцензіату) на основі ліцензійного договору і (або) ліцензії на використання твору. Надання дозволу на використання твору не передбачає відчуження прав автора(чи іншої особи, яка є суб'єктом авторського права).

Авторська винагорода визначається в ліцензійному договорі та ліцензії на використання твору у вигляді відсотків від доходу, отриманого від використання твору, або з того виду діяльності, в процесі якої здійснюється використання твору, або у вигляді фіксованої суми чи іншим чином.

У разі неможливості визначення доходу, отриманого від використання твору, можуть бути встановлені фіксовані суми винагороди. Тарифи, що передбачають розмір і порядок виплати авторської винагороди, можуть бути встановлені організацією колективного управління. Тарифи застосовуються після їх погодження Установою та опублікування.

У разі визначення суми винагороди в залежності від доходу ліцензіата від використання твору, він зобов'язаний, на вимогу автора, надати відповідні рахунки чи іншу документацію для визначення дійсної суми винагороди. Якщо ліцензіат надасть авторові інформацію, яку він вважає конфіденційною, автор не має права розкрити цю інформацію третім особам або використати її з іншою метою, ніж передбачена законодавством.

В усній формі може укладатися ліцензійний договір на використання твору про надання дозволу на використання інтерв'ю у періодичних виданнях (газетах, журналах тощо).

Умови ліцензійного договору та ліцензії на використання твору, укладеного з автором твору, що погіршують його становище порівняно з становищем, передбаченим законом або типовим договором, та умови, що суперечать законодавству, є нікчемними.

Організації колективного управління, яким автори (чи інші особи, які є суб‘єктами авторського права) передали повноваження на управління своїми майновими правами, мають право надавати дозвіл на використання твору або сукупності всіх переданих в колективне управління творів, що складають репертуар організації, на умовах невиключної ліцензії, якщо інше не встановлено договором. Такі невиключні ліцензії (ліцензійні договори) укладаються організаціями колективного управління з користувачами творів і дозволяють використовувати репертуар організації в цілому, без зазначення точного переліку творів, якщо інше не встановлено договором.

Ліцензійний договір та ліцензія на використання комп'ютерної програми можуть бути укладені як шляхом підписання їх обома сторонами, так і шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Умови таких договорів можуть бути викладені в письмовій або електронній формі у примірниках комп'ютерних програм чи додаватись до них як окремий документ. Приєднання може здійснюватись шляхом виконання особою, яка приєднується до договору, певних дій, що виражають її волю до такого приєднання.

При комерційному введенні в оборот правомірно відтвореного примірника комп'ютерної програми особа, яка правомірно володіє таким примірником, має право без письмового дозволу автора (чи іншої особи, яка є суб'єктом авторського права) на користування цим твором за його прямим призначенням.

 








Дата добавления: 2016-03-15; просмотров: 840;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.