Типізація технологічних процесів. Поняття про групові методи обробки
Якщо обладнання розміщується за технологічним процесом без перетину шляху руху, тоді трудомісткість виготовлення набагато знижується. Тому навіть при одиничному і дрібносерійному виробництві бажано налагодити поточне виробництво, чому сприяють групові методи обробки. В цьому випадку обладнання можна зібрати за групами і відповідно виготовити вироби за типовими технологічними процесами. Причому, це можуть бути навіть різнорідні вироби.
Комплектація виробів за групами виконується згідно двох напрямків:
- комплектуючі вироби, які мають подібну конфігурацію;
- комплектуючі вироби, які мають подібні розміри.
Тобто виготовляють узагальнені комплект-деталі, на які розробляються типові, в даному випадку, комплект-процеси.
Окрім усього вищеназваного, це дозволяє навіть у дрібносерійному виробництві створити технологічну документацію в повному обсязі на всі технологічні процеси. Таким чином бажано знати на виробництві типові технологічні процеси, попередньо зробивши типізацію тих процесів, які є.
Поняття про АСУТП та АСТПВ
АСУТП - автоматизована система управління технологічним процесом.
АСТПВ - автоматизована система технологічної підготовки виробництва.
АСУТП містить у собі програмне забезпечення, організаційні і технічні засоби, бази даних та інші способи забезпечення для того, щоб автоматизувати управління усіма технологічними процесами. Ця система дозволяє істотно покращити технічну дисципліну, створити стабільний ритм і темп виробництва, оперативно планувати і переплановувати технологічні процеси та швидко вносити необхідні корективи.
АСТПВ дозволяє автоматизувати процес ТПВ і виконати розробку маршрутної та операційної технології, а також інші види і напрямки ТПВ на ЕОМ. Вихідними даними як в тому, так і в цьому випадку є постійні параметри, які заносяться до бази даних:
- паспорти обладнання;
- довідкові дані по нормуванню, припускам, допускам, посадкам;
- інші табличні, аналітичні, графічні стандартні та довідкові дані.
До змінних даних належать:
- річна програма випуску;
- перелік обладнання, яке є на підприємстві;
- перелік оснащення і приладів;
- інші змінні для даного підприємства умови.
Застосування АСУТП і АСТПВ передбачає вищий рівень технічного розвитку виробництва, наявність кваліфікованого технічного персоналу і робітників, і характерне для вже налагодженого поточного виробництва.
Тема1.3 Напрямки розвитку технологій
Дата добавления: 2016-03-10; просмотров: 846;