Структура системи законотворчого процесу
У процесі розроблення та застосування законів, інших правових актів залежно від значення вирішуваних проблем і ситуацій та згідно з демократичними засадами бере участь значна кількість фахівців, використовуються дані, що відображають законотворчу, нормотворчу, правозастосовну та правоосвітню діяльність.
Для підтримки цього процесу в складі системи інформаційно‒аналітичного забезпечення законотворчої та правозастосовної діяльності розроблено й впроваджено ряд функціональних і забезпечуючих підсистем.
“Законопроект”. Підсистема, що обслуговує технологічний процес розроблення законодавчих актів від часу реєстрації початкового варіанту, вивчення проблеми, що потребує правового врегулювання, збирання пропозицій, необхідної інформації з різних джерел, формування законопроектів до кінцевого юридичного оформлення.
Ця підсиситема дає можливість залучати до творчого процесу відповідних фахівців і зацікавлених осіб, які бажають чи функціонально зобов‘язані працювати з документом.
Отже, завдяки застосуванню такої комп‘ютеризованої технології кожна пропозиція, проект закону або інший документ проходять наукову експертизу та одержують позитивну (негативну) оцінку шляхом голосування народними депутатами.
“Рада”. Підсистема, що забезпечує процес голосування, супроводження пленарних засідань Верховної Ради України, накопичення інформації про роботу народних депутатів при обговоренні законопроектів на сесії та при проведенні аналізу діяльності парламенту в цілому і окремих фракцій, а також стенографування – тобто комп‘ютеризовану підготовку стенограм пленарних засідань Верховної Ради України в режимі реального часу. Такі стенограми вносяться до бази даних “Стенограми” та зберігаються у базах даних електронного інформаційного бюлетеня.
Бази даних правової інформації охоплюють кінцеву продукцію законотворчого процесу та орієнтовані на забезпечення правовою інформацією широкого кола користувачів за допомогою інформаційно‒пошукових систем “Право”, “Законодавство”, “Картотека офіційних документів” і “Закони та підзаконні акти України в INTERNET”, які дають змогу швидко відшукувати, використовувати та аналізувати нормативно‒правові документи.
У складі СІАЗ функціонує низка спеціалізованих комплексів та формується інтегрована база даних (підсистема інформаційного забезпечення), яка забезпечує законотворця необхідною інформацією з наявних електронних фондів юридичної, соціально‒економічної та іншої інформації, в тому числі:
· відомчих нормативних актів;
• зарубіжного законодавства;
• каталогів літератури;
• фондів інформаційних агентств світу;
• стенограм засідань Верховної Ради України, інших зібрань, обговорень;
• пропозицій до законопроектів;
• результатів голосувань;
• програм народних депутатів, партій, рухів;
• статистичних даних міністерств, відомств, соціологічних досліджень;
• звернень, скарг і пропозицій громадян, організацій та інших масивів даних, що містять проблемні питання, наявні в державі та суспільстві.
Інтегрована база даних надає можливість отримувати різноманітні аналітичні довідки з таких інформаційних об‘єктів як “Сесія”, “Законопроект”, “Закони та підзаконні акти”, “Депутат”, “Політичні фракції та групи”, “Органи влади” тощо.
Підсистеми технічного, системно‒програмного, мережевого програмного забезпечення орієнтовані на доведення до користувачів інформації з інтегрованої бази даних за різними технологіями:
• за допомогою локальних ПЕОМ у вигляді протоколів поновлення;
• з використанням локальної мережі та мережі INTERNET;
• на компакт‒дисках;
• електронною поштою у вигляді окремих файлів чи протоколів.
Кожну з перелічених підсистем можна розглядати як автономну систему, що виконує конкретно визначені функції.
Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 864;