Цілі і завдання адміністративного менеджменту
Кінцева мета адміністративного менеджменту складається в забезпеченні результативного функціонування державної установи на основі ефективної організації адміністративних процесів для задоволення цілей її функціонування.
Адміністративний менеджмент покликаний забезпечити ефективне і погоджене функціонування всіх зовнішніх і внутрішніх елементів адміністративного процесу. Такий стан адміністративної системи назвемо гармонізацією. Гармонізація в розвитку державної установи складає основну цільову задачу адміністративного менеджменту.
Задача гармонізації стосовно адміністративної системи має ендогенний і екзогенний аспекти. Ендогенна гармонізація означає узгодження усіх внутрішніх структурних елементів адміністративної системи державної установи, її субсистем. Для її забезпечення необхідне створення спеціальної системи внутріорганізаційного управління адміністративними процесами, у якій вирішуються наступні завдання: вироблення стратегічної концепції здійснення адміністративних процесів; визначення тематичних/ функціональних напрямків діяльності і формування адміністративних процесів/ проектів і програм; побудова організаційної структури і структури управління адміністративними процесами; планування процесів (адмін-процесів, маркетингових, інноваційних і т.п.) у державній установі; підбор і розміщення кадрів, ефективне використання потенціалу державної установи); календарний розподіл робіт і контроль за їхнім виконанням; створення творчої атмосфери і високої мотивації праці в умовах здійснення адмін-процесів.
Екзогенна гармонізація припускає узгодження державної установи із суперсистемами зовнішнього середовища і реалізується через спеціальні процедури цільової орієнтації адміністративної діяльності й урахування обмежень цього середовища. В адміністративному менеджменті екзогенна гармонізація передбачає рішення наступних завдань: формування довго- і короткострокових цілей адміністративної діяльності; організація і проведення маркетингових досліджень; оцінка і використання прогресивного досвіду і передових досягнень установ, що здійснюють аналогічні управлінські послуги (бенчмаркінг); організація кооперації в адміністративно-управлінських програмах; урахування суспільного попиту на адміністративно-управлінські послуги й об'єктивні тенденції НТП.
По своєму змісту і в часі гармонізація в адміністративному менеджменті державної установи може мати стратегічну й оперативну форми. Стратегічна форма гармонізації покликана сприяти досягненню стратегічних цілей державної установи і забезпечується стратегічним менеджментом, спрямованим на формування стратегічних цілей адміністративної системи. Оперативна гармонізація виступає засобом реалізації обраної стратегії здійснення адміністративної діяльності і забезпечується системами оперативного менеджменту в державній установі.
Дата добавления: 2016-02-27; просмотров: 600;