Маркетинговий аналіз діяльності підприємства
Маркетингові дослідження передбачають систематичний збір, обробку й аналіз всіх аспектів процесу маркетингу, а саме: продукту; кон’юнктури ринку, конкурентів, методів і прийомів збуту, системи ціноутворення, мір стимулювання збуту, системи формування попиту і ін.
Центральним питанням маркетингового дослідження є комплексне дослідження ринку. Дослідження кон'юнктури ринку складається з двох основних блоків: вивчення загальногосподарської кон'юнктури, вивчення кон'юнктури конкретного ринку.
Вивчення загальногосподарської кон'юнктури передбачає відстеження і детальний розгляд процесів, змін, що відбуваються в національному господарстві окремої країни, економічного співтовариства або світового господарства в цілому, і містить аналіз основних макроекономічних пропорцій і тенденцій.
Дослідження кон'юнктури товарного ринку включає аналіз і прогноз стану ринку конкретного товару і передбачає вивчення галузей виробництва і споживання продукції, їхніх взаємозв'язків.
Для вивчення кон'юнктури ринку використовується широкий перелік показників, які можна згрупувати за наступними основними групами:
показники виробництва ––обсяг і динаміка випуску продукції по галузі в цілому; темпи відновлення продукції; обсяг і динаміка реальних інвестицій; інформація про портфель замовлень;
показники внутрішнього товарообороту ––оборот оптової і роздрібної торгівлі, що дозволяє оцінити зміни платоспроможного попиту на продукцію виробничо-технічного і споживчого призначення; обсяги продажу найбільших оптових і роздрібних торгівельних підприємств; індекси вартості життя; споживчі витрати (обсяг і структура); обсяг споживчого кредиту; дані про внутрішні перевезення вантажів;
показники зовнішньої торгівлі–– фізичний і вартісний обсяги, індекси зовнішньоторгівельного обороту; обсяг експорту, імпорту, їх індекси; географічний розподіл експорту, імпорту; сальдо торгівельного балансу; товарна структура експорту, імпорту; питома вага країни у світовому експорті, імпорті;
показники динаміки і рівня цін–– індекс оптових цін; агрегатний індекс оптових цін;
фінансові показники–– емісія цінних паперів; курси акцій підприємств, що домінують у галузі; ставка рефінансування НБУ; рівень інфляції; курси валют; позичковий відсоток; банківські депозити.
При аналізі пропозиції конкретного товару важливе значення має вивчення тенденцій розвитку відповідного світового ринку.
Дата добавления: 2015-11-28; просмотров: 769;