МОДЕЛЮВАННЯ ДРУГОГО РІЗЦЯ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ
Враховуючи морфологічну будову коронки нижнього латерального різця, а також його розмірні характеристики, робимо заготівку передбачуваної моделі з пластиліну , витримуючи наступні співвідношення:
Нсог | MDcor | VLcor | ||
8,71 м м | 6,49 м м | 7,04 м м | ||
1,34 | ; | 1,00 | 1,08 |
Форма бічного різця нагадує долото. Будучи ключовим зубом, бічний різець має трохи більші розмірні характеристики по відношенню до варіабельному центральному різцю, проте габаритні контури спочатку задаються у вигляді високого і вузького
стовпчика з різними підставами: ширше формує ріжучий край, вужче пришийкову область. У даному варіанті моделювання в порівнянні з нижнім центральним різцем чітко є видимою ознака кута коронки, а відповідно цьому і приналежність до тієї або іншої сторони щелепи. Звернете увагу, що на першому етапі моделювання є видимою приналежність коронки до лівої нижньої щелепи, де медіальний кут гостріший, ніж дистальний, а хід бічних валиків (медіального - (2), дістального - (3)) формує майбутні контактні поверхні, надаючи коронці зуба форму трапеції .
Медіальний валик має незначний рівномірний нахил від ріжучого краю до прішєєчной області коронки лівого латерального різця. Дистальний валик, маючи округлий контур, формує згладжену дистальну поверхню, що також є інформативною ознакою визначення приналежності зуба до якої-небудь сторони.
А-медіальна сторона; B - дистальна сторона 1- Основний валик; 2 - м е д і а л ь н и й валик; 3 - дистальний
Далі формуємо медіальну контактну поверхню,що нагадує валик форму трикутника, підставою поверненого
А - медіальна сторона; B - дистальна сторона; Мал. 604. 1 - медіальна поверхня
1 - медіальний валик; 2 - медіальний скат подовжній валика
до шийки зуба, вершиною - до ріжучого краю. Закінчуємо моделювання медіальної частини коронки нижнього лівого різця оформленням язичної поверхні . Краєвий медіальний валик (1) також додає характерний рівномірний вигин коронці зуба (від ріжучого краю до шийки зуба), в пришийковій третині він формує згладжений язичний горбок.
Звернете увагу, що при формуванні медіальної частини коронки зуба як з вестибулярного, так і з піднебінного боку поступово заповнюється і її середня третина. Викладається медіальний скат (2) слабо вираженого основного подовжнього валика. Приступаємо до оформлення дистальної половини коронки нижнього латерального різця. Починаючи з вестибулярної поверхні,заповнюємо її дистальну третину, викладаємо краєвий S-подібно зігнутий дистальний валик (3). Приділяється увага моделюванню основного подовжнього валика, його дистальному скату. Таким чином, поступово заповнюється вся вестибулярна поверхня коронки.
Дистальну контактну поверхню (1) оформляємо також у вигляді трикутника з підставою, зверненою до шийки зуба, вершиною до її ріжучого краю. Не дивлячись на граціозність форм відмодельованої коронки нижнього різця, слід зазначити її грунтовність в області середньої і пришийкової третини (ве-стибулооральний напрям) коронки зуба, що має функціональне значення у момент розподілу механічних навантажень
А - медіальна сторона; У - дистальна сторона; А - медіальна сторона; У - дистальна сторо-
1 - медіальний валик; 2 - медіальний скат подовжнього на; 1 - подовжній валик; 2 - медіальний валик;
валика дистальний валик
Закінчуємо моделювання коронки нижнього лівого різця оформленням дистальной частини язичної поверхні . Викладаємо S-подібно зігнутий дистальний краєвий валик (3), що створює опуклість в середній третині коронки. Поступово наближаємося до дистальної грані основного повздовжнього валика, оформляючи його пологим слабо вираженим. У пришийковій третині формуємо згладжений язичний горбок.
Незначний штрих по поверхні, трохи більш виражені, поглиблені лінії (прямі, дугоподібні, злегка зігнуті, аркоподібні, манжетоподібні) дозволяють операторові створити індивідуальну неповторну форму.
Дата добавления: 2015-12-29; просмотров: 3488;