Порядок оформлення і видачі кредиту
Для підтвердження права на одержання кредиту та визначення його суми індивідуальний забудовник подає до фонду такі документи:
· заяву на ім'я керівника виконавчого органу фонду про надання кредиту;
· клопотання органу місцевого самоврядування про надання кредиту;
· паспорт громадянина України (для перевірки особи);
· довідку про склад сім'ї (форма N 3);
· документи, необхідні для визначення платоспроможності позичальника
· довідку, видану бюро технічної інвентаризації про наявність (або відсутність) приватного житла;
· витяг з рішення органу місцевого самоврядування про відведення земельної ділянки та надання дозволу на забудову;
· проектно-кошторисну документацію на спорудження або добудову
житлового будинку з надвірними підсобними приміщеннями;
· довідку органу місцевого самоврядування про наявність (відсутність) земельної ділянки (паю), її розмір.
Зобов'язання позичальника за кредитною угодою мають забезпечуватися такими способами:
договором поруки, за яким поручителем може бути підприємство, установа або організація, що є місцем роботи позичальника, або нотаріально посвідчене поручительство одного чи кількох громадян;
договором про іпотеку будівель, що споруджуються за рахунок кредиту, а у разі коли житло будується на земельній ділянці, яка належить позичальнику за правом приватної власності, - також про іпотеку земельної ділянки;
договором застави іншого майна та майнових прав.
Кредитна угода укладається на всю суму кредиту, яка видається частинами, поетапно (чотири етапи) згідно з графіком будівництва:
перший етап - земляні роботи, спорудження фундаменту та цокольної частини будинку (з перекриттям), гідроізоляційні роботи;
другий етап - спорудження поверхів будівлі, придбання та встановлення віконних і дверних блоків, спорудження даху, покрівлі;
третій етап - внутрішні опоряджувальні роботи, облаштування внутрішніх систем інженерного забезпечення, спорудження господарських будівель;
четвертий етап - зовнішні опоряджувальні роботи, зовнішні інженерні мережі, спорудження під'їздів та підходів.
Кредит може надаватися позичальникові матеріальними ресурсами, необхідними для житлового будівництва, або коштами у безготівковій формі залежно від умов кредитної угоди.
Видача кредиту здійснюється в міру виконання робіт згідно з актами про завершені етапи будівництва, складеними позичальником, підрядною організацією та відділенням фонду, а у разі виконання робіт власними силами позичальника - позичальником і відділенням фонду.
Позичальник може одержати кошти авансом у безготівковій формі на придбання будівельних матеріалів, конструкцій, обладнання в розмірі до 25 відсотків суми кредиту, якщо це обумовлюється кредитною угодою.
Термін використання кредиту обумовлюється у кредитній угоді і не повинен перевищувати двох років з дня одержання першої його частини.
Погашення кредиту та внесення плати за користування ним розпочинається позичальником через два місяці після завершення терміну використання кредитую.
Погашення кредиту та внесення плати за користування ним може проводитися коштами та/або частково чи повністю сільськогосподарською продукцією власного виробництва за цінами та на умовах, визначених кредитною угодою, рівними частинами щоквартально, до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, або до 30 листопада поточного року. Погашення позики в останній рік повинно бути проведено до закінчення терміну кінцевого погашення кредиту.
За бажанням позичальника може передбачатися дострокове погашення кредиту та/або внесення плати за користування ним.
Дата добавления: 2015-12-22; просмотров: 817;