Рівні контролю
Зараз у маркетингу розрізняють також кілька рівнів контролю:
· Контроль глобальних цілей і стратегій фірми припускає визначення основної лінії поводження фірми, рамок її дії по об'єктам і цілям, образ, що складається у свідомості споживачів і конкурентів.
· Контроль планових гіпотез і прогнозів містить у собі в себе перевірку ключових факторів усередині фірми на основі переліку контрольних статей і контрольних індексів і показників. Цей рівень також передбачає перевірку закономірностей і доцільності ринкового поводження ( наприклад, метод спробних цін чи спробних продажів).
· Контроль стратегічного планування має на увазі аналіз роботи в сфері стратегії товарної номенклатури, набору ринків, обсягу бюджету і бюджетних статей витрат.
· Стратегічний нагляд - перевірка результатів діяльності фірми за тривалий період у порівнянні з попередніми і контрольними показниками.
· Контроль тактичного планування - перевірка результатів роботи фірми на основі розгляду і вивчення даних реалізації середньострокових планів розвитку різних ринкових сегментів, контроль бюджету фірми і фінансовий аналіз.
· Контроль оперативного планування має на увазі визначення ефективності здійснюваних фірмою контрзаходів, їх дії за відносно тривалий плановий період.
· Оперативний контроль - поточна постійна перевірка конкретних дій фірми (моніторинг).
Таким чином, маркетинговий контроль є дійсним інструментом підвищення ефективності маркетингової і підприємницької діяльності фірми. Призначення маркетингового контролю - одержання інформації про закономірності й особливості розвитку ринку і відповідності діяльності компанії запитам споживачів. Він повинен поширюватися не тільки на економіко-фінансові дані, але і на оцінку якісних показників роботи і її конкурентних позицій, на дані, що формуються поза самою фірмою, у її навколишньому середовищі.
Питання для самоконтролю:
1. Чим викликана необхідність контролю в маркетингу?
2. В чому полягає маркетинговий контроль ?
Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 469;