Введення тексту
Здійснюється в місце знаходження (позицію) текстового курсору. Для введення тексту необхідно створити новий або відкрити існуючий документ, встановити курсор у місці введення або редагування документа і, використовуючи клавіатуру, ввести новий текст, виконати зміни у
документі, використовуючи правила:
текст вводиться у вікно поточного документа за допомогою клавіатури;
текст завжди вводиться в позицію, де міститься курсор;
символи, що вводяться, з'являються в місці розташування курсору;
при досягненні правого краю сторінки текст автоматично переноситься на новий рядок;
натискання на клавішу Enter створює новий абзац.
Введення тексту здійснюється в одному з двох режимів вставки або заміни. У режимі вставки при введенні нового тексту текст, що міститься в документі, зміщується праворуч від місця введення. У режимі заміни старий текст замінюється новим. Перемикання між режимами здійснюється клавішею Insert або подвійним натисканням на індикаторі ЗАМ у рядку стану. За замовчуванням текст вводиться у режимі вставки. Поточний режим відображається в рядку стану.
Правила набору тексту:
між словами обов’язково ставиться пропуск (лише один);
перехід на новий рядок в процесі набору тексту відбувається автоматично;
щоб перейти на новий абзац, потрібно натиснути клавішу ENTER ;
після розділового знаку обов’язково ставиться пропуск;
перед розділовим знаком пропуск не ставиться;
знак «дефіс» ставиться без пропусків;
знак «апостроф» ставиться без пропусків (ALT+039);
знак «тире» ставиться з пропусками до і після знаку: розрізняється звичайне тире (ALT+0150)
— для числових проміжків (наприклад, IV – ХІ ст., 2006 – 2007 рр.) та типографське або довге тире (ALT+0151) — для усіх інших випадків;
слова, які заключені в лапки чи дужки не повинні відділятися від них пропусками;
для введення римських цифр використовуються великі літери латинського алфавіту C, D, I, L, M, V, X (н‐д., ХVI ст.).
Виділення символів і групи символів
В текстовому процесорі операції зміни шрифту застосовуються до виділеного фрагменту тексту чи, при відсутності виділення, до слова, на якому розміщується курсор.
За допомогою миші можна виділити символ, слово або групу слів. Для того, щоб виділити фрагмент тексту (символ, слово або групу слів), потрібно на його початку натиснути ліву клавішу миші і, не відпускаючи її, перетягнути до кінця фрагменту.
Крім того, можна виділити фрагмент тексту, користуючись клавішами управління курсором. При цьому потрібно утримувати натиснутою клавішу Shift.
В текстовому процесорі будь‐яку дію можна застосовувати лише до виділеного елемента (символів, об’єктів). Тому, обов’язково необхідно спочатку вибрати (виділити) елемент, а вже потім виконати дії (команди, н‐д., форматування символів).
Для виділення всіх елементів документу можна скористатися комбінацією клавіш Ctrl+А (лат.).
Відміна дії помилкових команд
Текстовий процесор Word забезпечує свого роду «страховку» від таких помилок. Він дозволяє відмінити дію помилкових команд і відновити стан документу, що передував неправильним операціям. Відміну останньої виконаної команди виконують клавіатурною комбінацією CTRL+Z або відповідною командою на вкладці. Серія відмін дозволяє відмінити дію декількох попередніх команд.
Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 1089;