Економіко–математичне моделювання неврахованих витрат праці
На трудомісткість проектних робіт впливає велика кількість різноманітних чинників, головним з яких є вплив всіх напрямів науково–технічного прогресу. Визначення трудомісткості можливе лише за умови виявлення цих чинників і вимірювання ступеня їх впливу. В основі розроблення конкретних методів аналізу чинника лежить класифікація чинників за різними ознаками залежно від конкретної мети дослідження.
Витрати праці є в даному аспекті основоположними як при визначенні кошторисного нормативу, так і при його використанні.
Моделювання у даному випадку можливо здійснювати двома різними методами:
– по–перше, експериментальним, заснованим на проведенні експериментів на реально запроектованих або побудованих об'єктах, що практично неможливо здійснити;
– по–друге, економіко–математичним, суть якого полягає в тому, що моделювання проводиться не на реальній фізичній моделі– закінченому проекті, а на його математичній моделі.
Виконання всіх етапів проектування об'єкта і розроблення окремих проектних рішень при цьому здійснюється з прогнозуванням кінцевого результату на основі базової економіко–математичної моделі. Формування вартості проектування носить стохастичний характер, обумовлений сумісною дією взаємозалежних чинників. Мету моделювання вартості проектування при цьому слід розглядати за умови кількісної і якісної оцінки ступеня впливу різних показників роботи проектних організацій на вартість, трудомісткість робіт для визначення шляхів і резервів, вибору оптимальної вартості проектного рішення.
Методика моделювання включає економічну постановку задачі, вибір вимірників функції і чинників на основі логічного аналізу:
– експертна оцінка цих показників – збір початкових даних, їх угрупування і первинна обробка;
– побудова базових економіко–математичних моделей впливу трудомісткості на основні показники роботи проектних організацій;
– економіко–математичний аналіз отриманих базових моделей і статистичних показників;
– економічний (кількісний і якісний) аналіз отриманих моделей для виявлення можливостей їх практичного використання в прогнозуванні вартості проектних робіт.
Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 677;