Зміни на основі інформаційних технологій

А) Стратегія та інформаційні технології (ІТ)

Раніше менеджери просто передавали рішення ІТ-питань комп'ютерним експертам організації, а ті вже обдумували його і видавали відповідь. Але зараз правильні висновки за даними проблемам можуть вплинути на весь бізнес, маючи на увазі послуги і товари, успіх щоденних операцій і обмін інформацією.

Однак топ-менеджерам теж нелегко підійти до вирішення ІТ-питань. Дейвенпорт (1991) говорить: «звичайні менеджери, як правило, не надто розбираються в комп'ютерах. Їм подобається думка використовувати інформаційні технології в стратегічному відношенні. Але вони рідко розуміють, як перевести свої бажання в конкретні ІТ вкладення».

Розробка керівних принципів. «Принциповий» підхід до ІТ підтримує Дейвенпорт. Він радить створити групу фахівців з 5-10 топ-менеджерів, включаючи завідувача інформаційними системами і невелику команду співробітників фірми. Група повинна розробити набір керівних принципів, які прив'яжуть стратегію до вкладень в ІТ. Менеджери інформаційних систем створюють початковий ряд принципів, що втілюють базове ставлення компанії до технології, загальний напрямок бізнесу і використання існуючих систем.

Б) Роль ІТ-менеджменту

Мистецтво керувати ІТ надзвичайно необхідне для здатності організації впроваджувати «десь там» існуючі технології і використовувати їх з максимальною ефективністю. Однак ІТ-персонал зазвичай вважають скоріше виконавцями, ніж стратегами. Нам здається, ІТ-технології повинні освоювати не тільки співробітники ІТ-відділів, але і весь персонал організації.

Сембемерфі і Змуда (в книзі Сауер і Йеттона, 1997) кажуть: «З нашого досвіду, освоєння найбільш цінних ІТ технологій вимагає тривалого часу, вони сильно залежать від місцевих - наприклад, специфічних для організації - знань. Ми також виявили, що не всі компанії однаково вивчили найцінніші ІТ-технології. Більш того, для ефективного застосування останні повинні бути вплетені в середу компанії - в структури, ролі, процеси, корпоративну культуру і взаємовідносини між бізнес- та ІТ-менеджерами».

Сьогодні відповідальність за управління ІТ широко розподілена по організаціям. Єдиний ІТ директор тепер ділить свої обов'язки з ІТ-співробітниками звичайних і бізнес-команд, менеджерами на місцях, постачальниками, партнерами, консультантами та підрядниками. Ця мережа взаємопов'язаних співробітників повинна якимось чином підтримувати здатність організації вводити, планувати, розробляти, впроваджувати, інтегрувати і зберігати ІТ-системи.

Які ж здібності і знання потрібні організації для поліпшення бізнес-процесів, зміни структури, розширення бази даних, створення і підтримки нових товарів і послуг за допомогою ІТ?

Сембемерфі і Змуда, провівши чотирирічне дослідження в 90-х р., виробили сім категорій навичок в ІТ управлінні:

• Розкриття бізнес-потенціалу. Ключові навички в цій галузі: здатність вивчати, візуалізувати і поширювати цінність ІТ. Їх треба поєднувати з використанням багатопрофільних команд, що достатньо розбираються і в інформаційних технологіях, щоб швидко впроваджувати інноваційні ІТ-рішення.

• Зовнішні зв'язки. Дана область стосується необхідності розвивати тісні партнерські зв'язки із зовнішніми групами, щоб підвищити рівень ІТ - знань.

• Безпосереднє керівництво технологіями. Користувачі - лінійні та топ-менеджери - повинні брати активну участь у боротьбі за ІТ - ініціативи. Сюди входить здатність взяти на себе керівництво технологіями, яке безпосередні менеджери надто охоче передають ІТ-співробітникам через відсутність знань у даній області.

• Адаптація процесів. Здатність всіх співробітників звертатися з інформаційними технологіями та використовувати їх у бізнес-процесах. Також сюди відноситься відстеження процесів при реструктуризації, включаючи певне середовище, де співробітники можуть досліджувати функціональність ІТ-систем. Це може означати все що завгодно - від «довідкового столу» до мережевих консультацій і реального навчання. Наприклад, в компанії Debitte and Touche є центр інновацій, де співробітники досліджують, в тому числі, можливу користь такого явища, як інтернет-послуги.

• ІТ - планування. Здатність менеджерів пов'язувати стратегічні проекти організації з ІТ-схемами, а також планувати і здійснювати спеціальні завдання.

• ІТ-інфраструктура. Доречна і гнучка інфраструктура, що дозволяє впроваджувати і використовувати інноваційні ІТ - механізми.

• Обслуговування даних. Здатність співробітників організації будувати, підтримувати і зберігати обробку основоположної інформації.

• Управління зовнішніми джерелами послуг. Здатність оцінювати потенційні варіанти обслуговування, керувати переходом до зовнішніх ІТ-послуг та організовувати рівні і оцінку цих послуг.

Сембемерфі і Змуда попросили 230 топ-ІТ-менеджерів оцінити рівень компетенції в своїх організаціях і зробити висновок про успішність використання ІТ.

В результаті даного дослідження виявилося, що між рівнем компетенції і успіхом застосування ІТ для підтримки стратегії бізнесу і робочих процесів існує тісний зв'язок. Організації, що характеризувалися високим рівнем знань ІТ-технологій, демонстрували високі результати у використанні інформаційних систем.

 








Дата добавления: 2015-09-28; просмотров: 887;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.