Теорія справедливості
Теорія справедливості. Одним із постійних прагнень людей є бажання отримати справедливу оцінку своїх дій. Якщо людина бачить і вважає, що до неї підходять так же, як і до інших, без дискримінації, оцінюють її дії з тих же позицій, що і до інших, то вона відчуває справедливість відношення до себе і вважає себе задоволеною. Якщо ж рівність порушується, то це призводить до переживань і незадоволеності.
Основна ідея теорії полягає в тому, що людина в процесі роботи порівнює те, як були оцінені її дії, з тим, як були оцінені дії інших. В залежності від цього людина модифікує свою поведінку. Не дивлячись на те, що у процесу порівняння використовується об’єктивна інформація, безпосередньо порівняння здійснюється людиною на основі її особистого сприйняття і своїх дій, і дій людей, з якими вона проводить порівняння.
Тому для ефективного використання теорії у практичній діяльності необхідно, щоб була широко доступна інформація про те, хто, як, де, що і скільки отримує, яка система оплати, які чинники визначають розмір оплати тощо. Менеджер повинен бути не тільки справедливим, створювати атмосферу рівенства, але і добре знати. Чи вважають працівники. Що винагорода будується на рівній основі. Для цього необхідно постійно проводити дослідження, аналіз отриманих результатів і проводити відповідне корегування.
Дата добавления: 2015-09-28; просмотров: 529;