Трудова мотивація праці
Матеріальні мотиви, безумовно відіграють можливу роль у визначенні поведінки працівників, однак це не означає, що нематеріальні мотиви і стимули є другорядними.
Сучасна практика господарювання незаперечно свідчить, що роль нематеріальних мотивів та стимулів постійно зростає. На поведінку людей у процесі діяльності все більший вплив справляє трудова мотивація. Остання породжується безпосередньо самою роботою, її змістом, умовами, організацією трудового процесу, режимом праці тощо. Отже, йдеться про складову внутрішньої мотивації праці, про сукупність внутрішніх рушійних сил поведінки людини, що пов’язані з роботою як такою.
Безперечно, кожна людина має потребу в змістовній, цікавій, корисній роботі, пристойних умовах праці, зацікавлена у визначеності перспектив службового зростання. Кваліфікований працівник відчуває самоповагу, самоствердження, коли результати його роботи оцінюються високо як ним самим, так і суспільством. У цілому трудову мотивацію пов’язано, з одного боку, зі змістовністю, корисністю самої праці, а з другого – із самовираженням, самореалізацією працівника.
Коли найбільш стабільна мотивація породжується самою працею, то постійно дійовими чинниками-мотиваторами є привабливість праці, творчій її характер, вимогливість і відповідальність. Робота, що сприймається як одноманітна, рутинна, не забезпечує належної мотивації. Працівник же в міру свого розвитку, підвищення трудового потенціалу бажає виконувати змістовнішу, творчу працю, мати завдання інноваційного характеру. Звідси висновок: для нарощування активності персоналу до оптимального рівня необхідно створювати умови, за яких сама сутність роботи має оновлюватись достатньо часто.
Дата добавления: 2015-09-28; просмотров: 787;