Методики визначення показників енергетичної ефективності.
Поряд з формулами для визначення ПЕЕ в практиці енергозбереження існують і знаходять широке застосування методики визначення ПЕЕ, тобто логічна система виростання формул для їх визначення. Методики формуються за умови складності визначення ПЕЕ та потреби у їх визначенні цілого ряду допоміжних матеріалів.
14.6.1. Методики визначення показників ефективності джерел енергопостачання.
Практичний інтерес для фахівців з енергозбереження становлять методики визначення питомих витрат ПЕР на вироблення та відпуск теплової та електричної енергії від джерел енергопостачання – парових котельних, водогрійних котельних, КЕС, ТЕЦ, ГТУ, ПГУ, ДГУ.
Відповідні методики розробляються галузевими науково-дослідними інститутами або спеціалізованими організаціями, наприклад, ДонОргрес, ЛьвівОргрес, затверджуються керівниками галузі і наводяться в галузевих методичних матеріалах.
В результаті використання вищевказаних методик мають бути визначені числові значення наступних показників ефективності джерел енергопостачання:
- bе – питомої витрати умовного палива на вироблення (відпуск) електричної енергії в ТЕС (КЕС), ТЕЦ, ГТУ, ДГУ, КоУ, г у.п/кВт(е).год;
- bт – питомої витрати умовного палива на виробництво теплової енергії в парових та водогрійних котельних, ТЕЦ, ГТЕС, кг у.п/Гкал, або кг у.п/ МДж(т);
14.6.2. Методики визначення показників енергетичної ефективності промислових підприємств.
Загально прийнято, що показниками енергетичної ефективності промислових підприємств, наприклад, цукрових, спиртових заводів, металургійних комбінатів, тощо є питомі витрати ПЕР (палива, теплової енергії, електричної енергії, пари) на вироблення одиниці продукції, наприклад, т палива/т продукції, т пари/т продукції, кВт.год/т продукції.
Відповідні методики розробляються галузевими науково-дослідними інститутами, навчальними закладами (ВНЗ, коледжами), суб’єктами підприємницької діяльності, і наводяться в методичних матеріалах для службового використання або у відкритих публікаціях.
В результаті використання вищевказаних методик мають бути визначені числові значення наступних показників енергетичної ефективності промислових підприємств:
- qтехн – питома витрата теплової енергії на одиницю продукцію, Мкал/од продукції)
- eтехн – питома витрата електричної енергії на одиницю продукції, кВт(е).год / од. продукції)
- bтехн – питома витрата палива на одиницю продукції, кг у.п. / од. продукції)
- dтехн – питома витрата пари технологічних параметрів на одиницю продукції, кг пари / од. продукції)
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 795;