Передмова. Макроекономіка посідає важливе місце серед дисциплін, які вивчаються в економічному вузі
Макроекономіка посідає важливе місце серед дисциплін, які вивчаються в економічному вузі. Їй, як і іншим економічним наукам, належить провідна роль у формуванні нового економічного мислення, в забезпеченні підготовки фахівців, здатних працювати в умовах ринку. Вона озброює знанням об’єктивних законів господарського життя, розумінням необхідності удосконалення суспільних відносин.
Опанування цієї науки дозволяє розібратися в усій різноманітності процесів, що відбуваються в економіки країни. Знання її основ у сучасних умовах забезпечує науковий підхід до регулювання національної економіки, слугують джерелом до пізнання сутності економічних явищ і процесів, до розуміння соціально-економічних перспектив розвитку суспільства.
Курс лекцій підготовлено на основі навчальної програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України. Він грунтується на використанні досягнень світової економічної науки, сучасній практиці ринкової трансформації в Україні. В ньому широко використані праці таких відомих вітчизняних вчених-економістів як В. Д. Базилевич, К. С. Базилевич, Л. О. Баластрик, О. Я. Базілінська, Г. І. Башнянин, А. І. Бутук, І. І. Вініченко, В. М. Гальперин, О.В. Гончаренко, Н. В. Дацій, А. А. Задоя, С. О. Корецька, В. І. Мельникова, Н.І. Клімова, П. В. Круш, С. М. Панчишин, Ю. Е. Петруня, І. Ф. Радіонова, А. Г. Савченко, С.О. Тульчинська та ін.
Мета курсу лекцій – полегшити процес опанування дисципліни „Макроекономіка”, сприяти більш глибокому засвоєнню і використанню навчального матеріалу.
Курс лекцій з макроекономіки являє собою докладний і ґрунтовний виклад основних проблем економічного життя суспільства, пов’язаних з економічним зростанням, підвищенням рівня зайнятості і зниженням рівня інфляції.
Курс лекцій складається з двох змістових модулів та 12 тем, кожна з яких охоплює чотири – шість питань. В них послідовно досліджуються закони і суперечності розвитку економіки країни, механізм взаємодії різних сфер суспільного відтворення та способи впливу держави на функціонування економічної системи.
Колектив укладачів вдячній рецензентам, усім, хто брав участь в обговоренні курсу лекцій з предмету „Макроекономіка” у процесі його підготовки.
Тема 1. МАКРОЕКОНОМІКА ЯК НАУКА(2 год.)
1. Макроекономіка як наука. Структура макроекономіки. Суб’єкти економічної системи. Типи економічної системи та їх особливості Глобальна економіка.
2. Об’єкт, предмет, функції і завдання макроекономіки.
3. Методологія макроекономіки. Методи дослідження національної економіки. Макроекономічне моделювання. Макроекономічна політика та її суб’єкти.
4. Макроекономічні показники. Екзогенні та ендогенні змінні. Запаси і потоки в національній економіці. Основні макроекономічні складності.
5. Сучасна філософія макроекономіки.
6. Макроекономічні моделі кругових потоків ресурсів, продукту, витрат і доходів. Проста закрита і повна відкрита моделі кругових потоків
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 647;