Особливості. Глобальна економіка
Макроекономіка– ценаука,якавивчає національну економіку як єдине ціле з погляду забезпечення умов стійкого економічного зростання, повної зайнятості ресурсів, мінімізації рівня інфляції і забезпечення рівноваги платіжного балансу.
Макроекономіка (гр. macros – великий) є самостійною системою знань про національне і світове (глобальне) господарство, про використання обмежених ресурсів з метою забезпечення життєвих потреб суспільства. Вона вивчає закони і суперечності розвитку національної економіки, механізм взаємодії різних сфер суспільного відтворення та способи впливу держави на функціонування економічної системи.
Як самостійна галузь економічної науки макроекономіка виникла у другій половині ХХ століття. Відносною молодістю даного предмету пояснюється, те що кожний підручник дає свою структуру курсу, не склалася ще стала практика послідовності і взаємопов’язаності тем, як це характерно іншим підручникам.
В курсі макроекономіки у сукупності досліджуються умови і результати діяльності усіх суб’єктів господарської діяльності (домашні господарства, підприємства, відповідні державні інституції, тощо), функціонуючих у межах певного природного середовища й державної території.
Національна економіка (НЕ) складається з сукупності галузей.
Галузеву структуру створюють дві галузі: матеріальне і нематеріальне виробництво. У галузі матеріального виробництва виготовляються продукти у вигляді речей, у галузі нематеріального виробництва надаються послуги.
Співвідношення між обсягами продукції, які створені в окремих галузях, називають галузевою структурою національної економіки.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 670;