Організація логічного кільця
Абонентська система, яка одержує маркер від іншої абонентської системи, називається її наступником. Відповідно, абонентська система, від якої надходить маркер, називається попередником. Так для абонентської системи АС2 попередником є абонентська система АС3, а наступником
— система АС1.
Слід зазначити, що послідовність розташування абонентських систем у логічному кільці не обов’язково має відповідати послідовності їхнього фізичного розміщення на шині. Більше того, деякі абонентські системи можуть бути взагалі не приєднані до логічного кільця. Так на рис. 3.17 зображено абонентські системи, з-поміж яких системи з номерами 1–5 належать логічному кільцю, а система 6 — не належить. Основна відмінність між ними полягає в тому, що абонентська система, яка не входить до логічного кільця, не одержує кадр маркера і, відповідно, не може передавати кадри даних. Така абонентська система вважається пасивною і може приймати тільки адресовані їй кадри даних. Протоколом функціонування мережі передбачена можливість включення пасивних абонентських систем у логічне кільце, після чого вони одержують право передавати кадри даних.
Керування мережею, у тому числі й реконфігурація логічного кільця, здійснюється децентралізованим способом. У певний момент часу функції керування бере на себе абонентська система, що володіє маркером. Вона здійснює:
· генерацію (реконфігурацію) логічного кільця;
· контроль за передачею маркера;
· зміну параметрів керуючих алгоритмів;
· прийом і опрацювання запитів на підключення пасивних абонентських систем до логічного кільця.
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 697;