Формування логічного кільця
Відсутність логічного кільця спонукає абонентську систему АС4 до його формування через процедуру контрольованого суперництва абонентських систем. З цією метою абонентська система передає кадр «Дозвіл суперництва», за яким ідуть чотири вікна відповіді (рис. 3.21). Абонентські системи АС1, АС2, АС3, що бажають підключитися до логічного кільця, вибирають згідно зі значеннями перших двох розрядів своєї адреси одне з вікон відповіді і, якщо попереднє вікно відповіді є вільним, починають передачу кадру «Встановити наступника». У полі адреси одержувача цього кадру вказується адреса абонентської системи, яка надіслала кадр «Дозвіл суперництва», а в полі даних абонентська система містить свою власну адресу. За цією інформацією абонентська система, що ініціює логічне кільце, визначає свого наступника.
Рис. 3.21. Початковий етап формування логічного кільця
У нашому прикладі абонентські системи АС2 і АС3 мають однакове значення двох перших розрядів адрес, тому вони поміщають свої кадри «Встановити наступника» у одне й те саме вікно відповіді. Це призводить до спотворення інформації і повторної спроби встановити наступника. Абонентська система АС1 взагалі не дістає доступу до середовища передачі, оскільки в допустимий для неї момент часу передачі канал виявляється зайнятим.
Виявивши зіткнення кадрів, абонентська система АС4 повторно передає кадр «Дозвіл суперництва» (рис. 3.22), надаючи абонентським системам АС2 і АС3 можливість розв’язати між собою конфліктну ситуацію. У такому разі використовуються два наступних розряди адреси, більшим з яких є значення абонентської системи АС3. Завдяки цьому абонентська система АС3 без перешкод передає кадр «Встановити наступника», підключаючись слідом за абонентською системою АС4 до логічного кільця. Процес повторюється до підключення всіх бажаючих абонентських систем.
Рис. 3.22. Повторна спроба встановити наступника
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 592;