A. Сучасні програмні та інструментальні засоби створення СШІ: Visual Prolog, Allegro CLOS, CLIPS, JESS. Мови функціонального та логічного програмування
B. Онтологічний підхід до представлення та інтеграції знань у розподілених інформаційних середовищах типу Інтернет.
Лекція 1.
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
Інтелектполягає не в знанні істини, а в знанні,як поводитись в постійно мінливому й еволюціонуючому світі[Дж. Люггер Штучний інтелект]. Приблизно так само інтелект визначав відомий радянський філософ і логік В.Ф. Асмус: "інтелект - це мистецтво виживання".
Штучний інтелект (ШІ)перебуває на стику ряду наук: інформатики, мовознавства (математичної лінгвістики), психології (когнітивної науки) і філософії. Тобто вивчається міждисциплінарною наукою.
ПРЕДМЕТОМ ШІ є інтелектуальна діяльність людини згідно заздалегідь невідомим законам. ШІ - це все те, що не може бути оброблене за допомогою алгоритмічних методів.
Тематика ШІ в даний час охоплює величезний перелік наукових напрямків, починаючи з таких задач загального характеру, як навчання і сприйняття, і закінчуючи такими спеціальними задачами, як гра у шахи, доказ математичних теорем, віршування і діагностика захворювань.
ШІ – це одна з найновіших сфер науки. Штучний інтелект, як і будь-який напрямок сучасної науки, має багату передісторію. Перші праці в цій області почались незабаром після Другої світової війни, а сама її назва була запропонована в 1956 році.
Філософська ідеяпро заміну людини розумною машиною одержала найбільшого поширення в 60-80 роках.Основні теоретичніположення ШІ, а ШІ сьогодні - вершина інформаційних технологій, закладені саме в цей період.
Історія досягненьдосліджень ШІ є дуженасиченою. Найважливіші з них наведено нижче
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1605;