Системна мережева архітектура DNA

Мережева архітектура DNA є багаторівневою, при цьому функціональне призначення окремих рівнів архітектури DNA (рис. 1.12) відрізняється від однойменних рівнів еталонної моделі OSI.

На фізичному рівні підтримуються практично всі стандартні інтерфейси цього рівня, що дає можливість використовувати різні канали зв’язку, включаючи високошвидкісні канали передачі даних.

На відміну від еталонної моделі OSI, рівень, що забезпечує керування передачею даних у мережі, називається транспортним. Основними функціями протоколу транспортного рівня DNA є такі: маршрутизація пакетів, керування потоком даних, захист від перевантажень, ініціалізація транспортного каналу, тестування каналів передачі даних.

DECnet підтримує режими передачі даних як без встановлення, так і зі встановленням з’єднання. Якщо з’єднання не встановлюється, то, аналогічно дейтаграмному способу передачі, кожний пакет доставляється незалежно від інших найоптимальнішим на даний момент маршрутом. Такий режим забезпечується протоколом мережі без встановлення з’єднання (CLNP) і сервісами мережі без встановлення з’єднання (CLNS). Природно, що при такому режимі передачі даних не гарантується послідовність надходження пакетів, а також надійність доставки. Ці функції покладаються на протоколи більш високих рівнів. У разі встановлення з’єднання використовується протокол Х.25/3 і протокол мережі з встановленням з’єднання (CMNP).

 

 

Рис. 1.12. Рівні та елементи мережевої архітектури DNA

 

Для визначення шляху передачі пакетів використовується табличний децентралізований алгоритм маршрутизації, причому маршрути адаптуються тільки до зміни топології мережі, а інформація про навантаження мережі не враховується. Коригування таблиць маршрутизації здійснюється у разі зміни топології мережі, а також періодично після закінчення інтервалу часу, заданого адміністратором. Для цього використовується інформація, одержана від сусідніх вузлів після попереднього коригування маршруту.

Рівень мережевої служби і керування сесією призначений для керування логічними каналами між двома взаємодіючими процесами користувача. Рівень забезпечує гарантовану доставку повідомлень довільної довжини із збереженням послідовності переданих блоків даних. З цією метою фірмою DEC розроблений протокол NSP (Network services protocol – протокол сервісів мережі), що за своїми функціональними можливостями схожий на стандартний транспортний протокол ТР4. Протокол NSP забезпечує встановлення і розрив логічного каналу, сегментацію і складання повідомлень, виправлення помилок, керування потоком. Додатково DECnet Phase IV підтримує стандартні протоколи ТР0, ТР2 і ТР4.

Рівень мережевих застосувань за допомогою протоколу доступу до даних(DAP) надає послуги з доступу до віддаленого файлу. Протокол забезпечує виконання таких операцій, як передача файлу, його корекція, перейменування і вилучення файлу, а також зміна вмісту файлу.

Рівень керування мережею призначений для надання сервісів з адміністративного керування мережею DECnet. До цих послуг належить збір статистичних даних, уточнення і зміна параметрів протоколу у вузлах мережі тощо.

Рівень користувача підтримує як прикладні протоколи DNA, так і стандартні прикладні протоколи.








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 1062;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.