Комплекти індивідуальні дозиметрів ДП-22В і ДП- 24

Комплекти індивідуальних дозиметрів ДП-22В і ДП- 24 призначені для контролю експозиційних доз гамма - опромінення, отримуваних людьми при роботі на зараженій радіоактивними речовинами місцевості або при роботі з відкритими і закритими джерелами іонізуючих випромінювань.

Комплект ДП-22-В складається із зарядного пристрою ЗД- 5 і 50 індивідуальних дозиметрів кишенькових, що прямо показують тип ДКП-50-А.

Зарядний пристрій призначено для зарядки дозиметрів ДКП-50-А.

Воно складається із зарядного гнізда, перетворювача напруги, випрямляча високої напруги, потенціометра - регулятора напруги, лампочки для підсвітла зарядного гнізда, мікровимикача і елементу живлення. На верхній панелі ЗД- 5 розташовані: ручка потенціометра, зарядне гніздо з ковпачком і кришка відсіку живлення.

Живлення зарядного пристрою здійснюється від двох елементів типу 1,6-ПМЦ-У- 8. Один комплект живлення забезпечує роботу приладу тривалістю не менше 30 ч при струмі споживання 200 мА. Напруга на виході зарядного пристрою плавно регулюється в межах від 180 до 250 В.

Дозиметр кишеньковий прямо показуючий ДКП-50-А призначений для виміру експозиційних доз гамма-випромінювання. Конструктивно він виконаний у формі авторучки.

Принцип дії прямо показуючого дозиметра подібний до дії простого електроскопу. Коли дозиметр заряджається, то між центральним електродом з платинованою ниткою і корпусом камери створюється напруга. Оскільки нитка і центральний електрод сполучені один з одним, вони отримують однойменний заряд і нитку під впливом сил електростатичного відштовхування відхилиться від центрального електроду. Шляхом регулювання зарядної напруги нитка може бути встановлена на нулі шкали. При дії радіоактивного випромінювання в камері утворюється іонізаційний струм, внаслідок чого заряд дозиметра зменшується пропорційно дозі опромінення і нитка рухається за шкалою, оскільки сила відштовхування її від центрального електроду зменшується по порівнянню до первинної. Тримаючи дозиметр проти світла і спостерігаючи через окуляр за ниткою, можна у будь-який момент зробити відлік отриманої дози опромінення.

Дозиметр ДКП-50-А забезпечує вимір індивідуальних доз гамма-опромінення в діапазоні від 2 до 50 Р при потужності дози випромінювання від 0,5 до 200 Р/ч. Саморозряд дозиметрів в нормальних умовах не перевищує двох ділень за добу.

Зарядка дозиметра ДКП-50-А робиться перед виходом на роботу в район радіоактивного зараження (дії гамма-випромінювання) в наступному порядку:

- відгвинтити захисну оправу дозиметра і захисний ковпачок зарядного гнізда, ручку дозиметра повернути вліво повністю;

- дозиметр вставити в зарядне гніздо зарядного пристрою, при цьому включається підсвічування зарядного гнізда і висока напруга;

- спостерігаючи в окуляр, злегка натиснути на дозиметр і повертати ручку потенціометра управо до тих пір, поки зображення нитки на шкалі дозиметра не перейде на "0", після чого вийняти дозиметр із зарядного гнізда;

- перевірити положення нитки при денному світлі;

- при вертикальному положенні нитки її зображення має бути на "0";

- загорнути захисну оправу дозиметра і ковпачок зарядного гнізда.

Дозиметр під час роботи в районі дії гамма-випромінювання носиться в кишені одягу. Періодично спостерігаючи в окуляр дозиметра, визначають по положенню нитки на шкалі величину дози опромінення, отриману під час роботи.

Комплект індивідуальних дозиметрів ДП- 24 складається із зарядного пристрою ЗД- 5 і п'яти дозиметрів ДКП-50-А.

Індивідуальні дозиметри ДП- 24 призначені для невеликих формувань і установ цивільної оборони.

Пристрій і принцип роботи ДП- 24 той же, що і ДП-22-В.

 

Питання 2. Прилади хімічної розвідки.

Виявлення і визначення міри зараження отруйними і сильнодіючими отруйними речовинами повітря, місцевості, споруд, устаткування, транспорту, засобів індивідуального захисту, одягу, продовольства, води, фуражу і інших об'єктів робиться за допомогою приладів хімічної розвідки або шляхом узяття проб і подальшого аналізу їх в хімічних лабораторіях.

Принцип виявлення і визначення ОР приладами хімічної розвідки ґрунтований на зміні забарвлення індикаторів при взаємодії їх з ОР. Залежно від того, який був узятий індикатор і як він змінив забарвлення, визначають тип ОР, а порівняння інтенсивності отриманого забарвлення з кольоровим еталоном дозволяє судити про приблизну концентрацію ОР в повітрі або про щільність зараження. До приладів хімічної розвідки відносяться: військовий прилад хімічної розвідки (ВПХР), прилад хімічної розвідки (ПХР), напівавтоматичний прилад хімічної розвідки (ППХР), автоматичний газосигналізатор.

Прилади хімічної розвідки в принципі не відрізняються один від одного. Для з'ясування принципів і порядку роботи з приладами хімічної розвідки розглянемо основний прилад хімічної розвідки, а саме військовий прилад хімічної розвідки (ВПХР).

 

Військовий прилад хімічної розвідки (ВПХР)

Військовий прилад хімічної розвідки призначений для визначення в повітрі, на місцевості, і різних предметах ОР типу зарину, зоману, Ви-ікса, іприту, фосгену, синильної кислоти і хлорціан в польових умовах.








Дата добавления: 2015-08-04; просмотров: 1513;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.