Фізичні та юридичні особи
В англо-американській системі цивільного права також вирізня-оть фізичних та юридичних осіб.
Фізичні особи як суб'єкти правовідносин наділені правосуб'єкт-сістю (1е£а1 сарасііу), яка на практиці поділяється на активну та іасивну. Під активною правосуб'єктністю розуміють здатність до :амостійного вчинення правового акта, під пасивною — здатність іути носієм прав та обов'язків. Правосуб'єктність фізичних осіб є іівною та належить їм з моменту народження і до моменту смерті. )бсяг активної правосуб'єктності залежить від віку особи. Інститут іредставництва в англо-американській системі цивільного права іідсутній, а всі можливі дефекти в активній правосуб'єктності зізичних осіб компенсуються інститутом довірчої власності.
Юридичним особам в англо-американській системі права, крім іередбачених способів створення, відомий також і спрощений спо-іб, за яким юридична особа, яка дотримується певних формальних имог, вважається такою, що існує, навіть коли її державна реєст-іація і не відбулася.
Юридичні особи поділяються на товариства та компанії (корпо-ації). Товариства поділяються на повні (ипіішііей рагіпегзпір) та юмандитні (Нтііесі раїЧпегзЬір)1. Корпорації є аналогами това-иств із обмеженою відповідальністю та акціонерних товариств у онтинентальному праві. Проте, на відміну від континентальної си-теми, вони не підлягають поділу залежно від кількості вкладів часників (зЬагез). Згідно з доктриною правоздатність юридичних сіб спеціальна (иііга уігєз), проте на практиці фактично визнано її ніверсальність.
При цьому вони в Англії та США не вважаються юридичними особами, проте підлягають, як правило, обов'язковій державній реєстрації.
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 617;