Виготовлення деталей підшипників
Усі деталі підшипника, крім сепараторів виготовляються із сталі ШХ-4РП.
Схема процесу виготовлення підшипників:
– розрізання заготовок для зовнішніх та внутрішніх кілець із сталі круглого перерізу 120 мм на пресах потужністю 20000 кН у холодному стані;
– заготовки нагріваються до температури 820-840 оС та під молотом виконується посадка заготовок, висадка отворів, роздавання заготовки та придання їй форми близької до кінцевої під тим же молотом;
- вдруге нагрівання до температури 820 оС та прокатка на вальцях до остаточної форми з припуском на механічну обробку 5-10 мм.
Аналогічна технологія виготовлення внутрішніх кілець.
Процес виготовлення кілець автоматизований. Нагрівання індукційне.
З частини, що висаджена виготовляють внутрішнє кільце.
Виготовлення роликів виконується з кругляка діаметром 35 мм тієї ж марки сталі на багатошпіндельних верстатах-автоматах методом обточування.
Усі елементи підшипника крім сепараторів після механічної обробки підлягають шліфуванню, термічній обробці та вдруге шліфуванню і хонінгованню.
Термічна обробка полягає у нагріванні в електропечі, закалюванні у мастильних ваннах та високому відпущені у електропечі.
Готові кільця та ролики сортують на групи через 2 мкм та збирають у підшипники.
Сепаратори (латунні або поліамідні) відливають з послідуючою механічною обробкою.
Внутрішнє кільце підшипника встановлюється на шийку осі колісної пари з натягненням, а зовнішнє у корпус букси вільно.
Вільне переміщення роликів забезпечується радіальним та осьовим зазорами.
Радіальний зазор виміряється у вільному від навантаження підшипнику та дорівнює величині зазору між біговою доріжкою та роликами.
Осьовим зазором зветься величина на яку можуть взаємно переміщуватись зовнішні та внутрішні кільця повздовж осі колісної пари.
У роликових підшипників навантаження сприймають 5-6 роликів, які знаходяться зверху, десь на 1/3 довжини кола зовнішнього кільця підшипника.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1326;