Оповіщення та інформування населення про загрозу чи виникнення НС.
Центральні та місцеві органи виконавчої влади повинні надавати населенню оперативну і достовірну інформацію про стан захисту населення і території від НС техногенного і природного характеру, про виникнення ИС, методи та способи захисту, про вжиті заходи щодо забезпечення захисту.
Оповіщення про загрозу виникнення НС і постійне інформування населення про перебіг подій і зміну обстановки здійснюється за допомогою завчасно створених загальнодержавної і територіальних автоматизованих систем центрального оповіщення, систем оповіщення на об’єктах господарювання, локальних систем оповіщення в зонах можливого катастрофічного затоплення, у районах розміщення радіаційно- і хімічно небезпечних підприємств, інших об’єктів підвищеної небезпеки.
У системі оповіщення використовуються технічні засоби загальнодержавної і галузевих систем зв’язку, радіо- і телемереж та ін. засобів передавання інформації.
Спостереження і лабораторний контроль – передбачає збирання, опрацювання та передачу інформації про стан довкілля, забруднення продуктів харчування, харчової сировини, фуражу і води радіоактивними, хімічними речовинами або інфекційними мікроорганізмами. Для цього створюється і підтримується в постійній готовності загальнодержавна та територіальні мережі спостереження і лабораторного контролю.
Укриття населення у захисних спорудах в разі виникнення НС, здійснюється з використанням фонду захисних споруд шляхом:
- освоєнняпідземного простору населених пунктів, пристосування і використанняприміщень для укриття населення в НС;
- дообладнанняз урахуванням вимог захисту підвальних та інших заглибленихприміщень, гірничих виробок і природних порожнин;
- будівництвоокремих сховищ і протирадіаційних укриттів;
- будівництвавперіод загрози виникнення НС найпростіших сховищ та укриттів.
Евакуація населення.
В умовах недостатнього забезпечення захисними спорудами основним способом захисту населення міст, де розташовані небезпечні об’єкти, в особливий період є його евакуація і розміщення у зонах, безпечних для проживання.
З метою своєчасного і організованого (без паніки і загибелі людей) проведення евакуації здійснюється планування, підготовка і управління проведенням евакуації.
Інженерний захист території - проводиться з метою створення умов безпечного проживання населення на території з підвищеним техногенним навантаженням і передбачає:
- забудову міст з урахуванням можливого виникнення НС;
- раціональне розміщення потенційно небезпечних об’єктів для забезпечення безпеки населення та довкілля в разі виникнення НС;
- будівництво споруд, будинків, інженерних мереж, транспортних комунікацій із заданими рівнями безпеки і надійності;
- будівництво протизсувних, протиповіневих, протисельових, протилавинних та інших інженерних споруд.
Медичний захист населення – це заходи з запобігання або зменшення ступеня ураження населення, своєчасного надання допомоги постраждалим та їх лікування, забезпечення епідемічного благополуччя в районах НС.
Психологічний захист – заходи попередження або зменшення ступеня негативного психологічного впливу на населення та своєчасне надання ефективної психологічної допомоги в умовах НС.
Біологічний захист – захист від біологічного ураження шляхом:
- своєчасного виявлення осередку біологічного зараження;
- введення обмежувальних режимів: карантину та обсервації;
- екстреної профілактики і знезараження осередку.
Екологічний захист - захист родовищ (газових, нафтових, вугільних, торфових) від пожеж, затоплень і обвалів; ліквідація лісових пожеж та буреломів, сніголамів, збереження лісових насаджень тощо.
Радіаційний і хімічний захист – виявлення та оцінка осередків радіаційного та хімічного забруднення, організація і здійснення дозиметричного і хімічного контролю, розроблення та запровадження типових режимів протирадіаційного захисту, забезпечення населення засобами індивідуального захисту, організація та проведення спеціальної та санітарної обробки.
Захист населення від несприятливих побутових або нестандартних ситуацій – виявлення і оцінка таких ситуацій, надання допомоги населенню, проведення спеціальних аварійно-рятувальних робіт, розроблення типових рекомендацій щодо дій в умовах виникнення таких ситуацій.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 923;