ШЛЯХИ ТА СПОСОБИ ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ РОБОТИ ОБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ.
Під стійкістю роботи об’єкта господарювання розуміють здатність його в умовах надзвичайних ситуацій випускати продукцію в запланованому обсязі та номенклатурі, а вразі слабких та середніх руйнувань, або порушенні матеріального постачання відновлювати виробництво у стислий термін.
На стійкість роботи а також на запобігання виникнення надзвичайних ситуацій впливають такі фактори:
- захищеність робітників та службовців від уражаючих факторів надзвичайних ситуацій;
- здатність інженерно-технічного комплексу об’єкта (будівель, споруд, обладнання та комунально-енергетичних систем) протистояти руйнуючій дії уражаючих факторів аварій, катастроф, стихійного лиха та сучасної зброї;
- надійність постачання об’єкта електроенергією, водою, паливом, комплектуючими та сировиною;
- підготовленість об’єкта до проведення аварійно-рятівних та відбудовних робіт;
- оперативність управління виробництвом та здійсненням заходів ЦО в надзвичайних ситуаціях.
Підвищення стійкості об’єкта досягається проведенням спеціальних заходів.
Інженерно-технічнізаходи вміщують роботи, що забезпечують стійкість виробничих будівель і споруд, обладнання та комунально-енергетичних систем.
Технологічні заходи забезпечують підвищення стійкості об’єкта шляхом зміни технологічного процесу у бік спрощення виробництва кінцевої продукції та виключення або обмеження розвитку аварій.
Організаційні заходи передбачають розробку ефективних дій керуючого складу, штабу, служб та формувань ЦЗ при проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт та відновлення виробництва.
Заходи по підвищенню стійкості об’єктів господарювання здійснюються у відповідності з вимогами «Норм проектування інженерно-технічних заходів ЦО».
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 719;