Регулювання міжнародної міграції робочої сили
Активізація міжнародних міграційних потоків робочої сили обумовила необхідність утручання держав і міжнародних організацій у процеси переміщення робочої сили. Контролю й регулюванню підлягають соціальний, віковий професійний склад, співвідношення між кількістю мігрантів, що в’їжджають і виїжджають із країни.
Міжнародні міграційні процеси регулюються на наступних рівнях:
Ø наддержавному (наднаціональному);
Ø міждержавному (міжнаціональному);
Ø міжнародному;
Ø національному;
Ø корпоративному.
Регулювання міжнародної міграції здійснюється на одно-, дво- та багатосторонніх засадах.
Одностороннє регулювання має на меті державне регулювання міграційних процесів відповідно до національних інтересів без узгодження з іншими країнами.
Двостороннє регулювання передбачає укладення двосторонніх міждержавних угод.
Багатостороннє регулювання міграційних процесів ґрунтується на міжнародних угодах і конвенціях, укладених на регіональному та світовому рівнях, в рамках інтеграційних союзів. Різні аспекти трудової міграції регламентуються двосторонніми й багатосторонніми угодами, що відповідають законодавчими актами й урядовими постановами. Характер цих документів багато в чому визначається ситуацією на національному ринку праці. Так, у сучасних умовах у Європі активно обговорюється можливість повної заборони на міграцію робочої сили з «третього світу».
Регулюючими суб'єктами виступають міністерства праці, внутрішніх справ, іноземних справ, спеціально створювані державні та міждержавні органи. Значна увага приділяється уніфікації трудового законодавства країн- учасників міжнародного поділу праці.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 680;