Загальні функції управління
Функція управління - вид діяльності, заснований на поділі і кооперації менеджменту, який характеризується певною однорідністю, складністю і стабільністю впливів на об'єкт з боку суб'єкта управління.
Функції управління і встановлення обсягу робіт з кожної функції є основою для формування структури системи управління та взаємодії її компонентів.
Зміст і набір функцій, здійснюваних в процесі управління, залежать від типу організації (ділова, адміністративна, суспільна, освітня, армійська і так далі), від розмірів організації, від сфери її діяльності (виробництво, торгівля, надання послуг), від рівня в управлінській ієрархії (вище керівництво, управління середнього рівня, нижчий рівень управління), від функціональної сфери (виробництво, фінанси, маркетинг, кадри).
Можна згрупувати всі види управлінської діяльності в п΄ять основних (загальних) функцій:
1. Плануваннявключає встановлення цілей і розробку шляхів їх досягнення.
2. Організація включає визначення особливих дій, ресурсів, необхідних для досягнення визначених цілей, а також ухвалення рішень щодо розподілу повноважень, обов'язків і відповідальності між підрозділами і посадовими особами.
3. Керівництво (координація і регулювання) включає повідомлення працівникам, в чому полягають їх обов'язки по виконанню плану компанії, з метою координації їх дій.
4. Мотивація включає забезпечення такого організаційного оточення, в якому працівники спонукаються виконувати свої обов'язки найкращим чином.
5. Контрольвключає наглядову і регулюючу діяльність, націлену на забезпечення виконання завдань організації згідно з планами.
Сучасна теорія і практика менеджменту виділяє нові функції:
маркетинг – включає дослідження ринкових умов функціонування фірми з метою виробництва такої продукції, яка б задовольняла потреби споживачів;
інноваційна функція – забезпечення постійного удосконалення виробництва на основі впровадження новітних технологій, продукції, засобів управління тощо.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 700;