Під реальними інвестиціями розуміють вкладення коштів у реальні активи –як матеріальні, так і не матеріальні. Їх ще називають виробничими або капітальними.
Для обліку, аналізу та інших цілей капітальні вкладення на підприємстві класифікуються по цілому ряді ознак.
По напрямку використання капітальні вкладення класифікуються на виробничі і невиробничі .Виробничі капітальні вкладення направляються на розвиток підприємства, невиробничі –на розвиток соціальної сфери.
По нормах відтворення основних фондів розрізняють капітальні вкладення:
· на нове будівничтво;
· на реконструкцію і технічне переозброєння діючих підприємств;
· на розширення діючих підприємств;
· на модернізацію устаткування;
· оновлення деяких видів устаткування.
По джерелах фінансуваннярозрізняють капітальні вкладення централізовані і децентралізовані.
Під фінансовим (портфелями) інвестиціями розуміють вкладення коштів у різні фінансові активи (акції,облігації,ощадні сертифікати ,векселі та інші цінні папери).
За характером участі в інвестуванні виділяються прямі та непрямі інвестиції.Під прямими інвестиціями розуміється безпосереднє вкладення коштів інвестором в об’єкти інвестування.Під непрямими інвестиціями розуміються інвестування опосередковане іншими особами (інвестиційними або фінансовими посередниками).
За періодами інвестування розрізняють короткострокові та довгострокові інвестиції.
Під короткостроковими інвестиціями розуміють вкладення капіталу на період,не більше одного року.
Під довгостроковими інвестиціями розуміють вкладення капіталу на період більше одного року.
За формами власності інвесторів розрвзняють інвестиції приватні (акціонерні), державні,іноземні та спільні.
За регіональною ознакою виділяють інвестиції в середині країни та за кордоном.
Під внутрішніми (вітчизнгяними) інвестиціями розуміють вкладення коштів у об’єкти інвестування,розміщені в межах даної країни.
Під інвестиціями за кордоном (іноземні інвестиції ) розуміють вкладення коштів у об’єкти інвестування, розміщені за межами даної країни.
Залучення іноземних інвестицій значно півищує темпи розвитку власної економіки,а також:
- з боку населення- зацікавленість в інвестиціях будь-якої форми власності і приналежності, бо це нові робочі місця,нове джерело одержання заробітної плати,а отже-певне підвищення рівня життя;
· з боку підприємців- залучення інвестицій обумовлює розвиток підприємництва,збільшення робочих місць,стимулювання економічної діяльності;
- з боку держави, для якої джерело інвестування будь-якого походження повинно розглядатись як благо, адже чим їх більше – тим кращі перспективи розвитку економіки ,а отже зростання можливостей нарощування їх масштабів незалежно від характеруі власної приналежності капіталів: державних, приватних чи іноземних.
Таким чином,інвестиції потрібні в першу чергу для оздоровлення економіки країни і на цій основі рішення багатьох соціальних проблем,насемперед для підйому життєвого рівня населення.
В сучасних умовах для пожвавлення інвестеційної діяльності в країні необхідно створити певні умови і передумови.До їхнього числа необхідно в першу чергу віднести:
- стабілізацію економічного положення в країні;
- зниження темпів інфляції;
- удосконалення системи оподаткування;
- створення в країні сприятливого інвестеційного клімату для залучення приватного та іноземного та іноземного капіталу.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 840;