За рахунок чого можна зменшити відсоток основного металу в наплавленному шві.

При дуговому наплавленні проходять два тісно пов’язаних теплових процеса. Теплота зварювальної дуги, з одного боку, розплавляє електродний матеріал, а з іншої, - розігріває основний метал виробу та проплавляє його поверхню на визначену глибину. Раціональний режим наплавлення повинен бути таким , аби забезпечити правильне співвідношення між кількістю проплавляє мого основного та наплавляє мого електродного металів.

Розплавлення електродного матеріалів характеризується в основному тепловою дією зварювальної дуги і в меншій степені теплоти Ленца-Джоуля. Проплавлення виробу визначається тепловою дією зварювальної дуги у кратері вани розплавленого металу та характером розповсюдження введеної теплоти по виробу.

Так при автоматичному наплавленні під шаром флюсу γо = 0,27…0,60; при ручному дуговому наплавленні покритим електродом γо= 0,25…0,40; автоматичне наплавлення під шаром флюсу з присадковим дротом γо = 0,17…0,2; автоматичне наплавлення під шаром флюсу зі стрічковим електродом γо = 0,1…0,16; плазмовий струмень зі струмопровідним дротом γо = 0,04…0,07.

Різниця між фактичним складом шва, визначеним за допомогою хімічного аналізу і розрахунковим складом дає змогу судити про степень переходу того або іншого елемента у метал шва у процесі наплавлення. Знаючі кількість елементу, що переходить при наплавленні можна керувати ходом металургійних процесів, правильно обрати присадкові матеріали і режими наплавлення для отримання швів з необхідним хімічним складом та властивостями.

При використанні дуги прямої дії, коли на основному металі утворюється катодна або анодна пляма, обмежити відсоток основного металу значно важче і особливо коли збільшується густина струму на електроді, або зменшити діаметр плавленого електроду. Знизити відсоток розплавлюємого основного металу у цьому випадку можна якщо використовувати стрічковий електрод, дуга переміщується по торцю стрічки з одного боку до іншого. Порошкова стрічка має більший електричний опір і меншу теплопровідність.

При ручному дуговому наплавленні покритими електродами , а особливо механізованими способами відсоток основного металу у наплавленому шарі γо не може бути менш як 0,2, тому що виникає загроза не проплавлення. При збільшенні товщини деталі підсилюється тепловідвід і зменшується проплавлення основного металу.

 

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 772;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.