Вплив рослин та тваринних організмів на процеси переносу

Рослинні тваринні організми не мають великого значення при транспортуванні осадочного матеріалу. Це зокрема трави та дерева, які переміщаються в водних потоках разом з мінеральними уламками, які застрягли в їх корінні.

Висновки. Транспортування осадочного матеріалу залежить від фізико-географічної обстановки. В умовах гумідного клімату перенос здійснюється переважні) водою, в пустельних, засушливих – вітром, в високогірських і полярних областях – льодовиками і під дією сили тяжіння. В морських басейнах переміщення здійснюється течіями і хвилями. В тектонічно активних областях в морях утворюються турбідні потоки, в горах – зсуви, осипи.

У процесі переносу уламки міцних порід і стійких мінералів (кварц, польові шпати, халцедон та ін.) шліфуються, обкочуються. Досить швидко обкочуються крупні уламки, розмір яких зменшується при обкочуванні. Механічно нестійкі породи та мінерали (слюди, сланці) дробляться, а деякі (кальцій, доломіт, гіпс), повністю руйнуються, розчиняються. Хімічно нестійкі піроксени, основні плагіоклази, органічні речовини в процесі переносу розкладаються та розчиняються.

Такі особливості можна спостерігати на сучасному етапі розвитку Землі, але вони можуть бути використані і при аналізі давніх етапів геологічної історії. Очевидно, що в далекому минулому, в іншій фізико-географічній обстановці, роль окремих факторів переносу відрізнялась від сучасних. Зокрема, в докембрії при відсутності наземної рослинності, більшу роль при переносі відігравала атмосфера, а в четвертинній історії, як і в інші епохи зледеніння, суттєво зросла роль льодовиків.

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 655;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.