Лекція 19
Тема: Розробка робочої конструкторської документації
План
1. Загальні відомості.
Література:
1. Фрумкин Г.Д. Расчет и конструирование радиоаппаратуры. – М.: Высшая школа, 1989 - с.40-42
Після вивчення теоретичного матеріалу студенти повинні:
Знати основні конструкторські документи;
Вміти розробляти КД.
1.Загальні відомості.
Розробка конструкторської документації починається з розробки ТЗ. Технічне завдання повинне містити дані про призначення виробу, його тактико-технічних характеристиках, умовах експлуатації, показниках якості, техніко-економічних характеристиках, складі конструкторської документації і стадіях її розробки.
Після узгодження та затвердження ТЗ заказником та розробником воно стає документом, на основі якого виконуються всі подальші етапи роботи.
Наступною стадією розробки є технічна пропозиція. На цій стадії виконується аналіз ТЗ, порівнювальна оцінка, яка розробляється з існуючих виробів, оцінка різних варіантів можливого рішення поставленої задачі. На основі цих матеріалів дається технічне а також техніко-економічне обоснування цілеспрямованості розробки КД нового виробу. Робота над технічною пропозицією закінчуються розглядом та затвердженням його заказником.
Наступна стадія – розробка документації ескізного проекту. На цій стадії обирають оптимальні варіанти виконання виробу, його структурну схему і принцип конструктивного виконання. Для цього роблять необхідні розрахунки, розробляються схеми, ескізи, виготовляють та іспитують макети окремих частин або всього виробу, обирають основну елементарну базу, на якій буде побудована схема виробу. Документація ескізного проекту повинна містити дані про призначення виробу. Розглянений та затверджений заказником ескізний проект є основою для виконання технічного проекту. Ціль технічного проекту виробити кінцеві технічні рішення по схемі та конструкції, на основі яких можна приступити у виконанню комплекту робочої документації. Для цього виконують повної розрахунок принципової схеми, розбивають виріб на блоки та субблоки, роблять ескізи та виготовляють по них конструктивний макет, який є прообразом майбутнього виробу. Макет підвергають всебічним іспитам, по результатам яких вносять необхідні виправлення в схему і конструкцію виробу. Після затвердження технічного проекту заказником розробляють конструкторську документацію опитної партії. Розроблена при цьому документація повинна задовольняти всім вимогам, які приведені далі.
По цій документації виготовляють опитні вироби, які розробник тестує на відповідність всім вимогам ТЗ (заводські іспити). По результатам іспитів вносять корекції у робочу документацію і їй придають літеру О. Позитивні результати іспитів є основою для пред’явлення виробів на державні іспити, які провадить державна комісія.
По зауваженням в результаті державних іспитів в КД вносять корекцію і документації присвоюється літер О1. Після цього документацію на виріб передають для підготовки серійного виробництва. При цьому розробляють технологічні процеси, конструюють та виготовляють інструмент та нестандартну вимірювальну апаратуру.
Випускають установочну серію виробу. По цим висновкам установочної серії провадять коректировку КД, технологічного процесу та виготовленого обладнання, а конструкторській документації присвоюють літер А. Після цього виготовляють і іспитують головну серію. По її результатам коректирують КД та присвоюють їй літер Б. Така документація вважається відробленою та перевіреною при виготовленні виробу по зафіксованому та повністю оснащеному технологічному процесу.
Д/з: Вивчити теоретичний матеріал.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 452;