Лекція 16. Тема: Способи компоновки.

Тема: Способи компоновки.

 

План

1. Загальні відомості.

2. Аналітична компоновка.

3. Модельна та аплікаційна компоновка.

4. Графічна компоновка.

 

Література:

1. Фрумкин Г.Д. Расчет и конструирование радиоаппаратуры. – М.: Высшая школа, 1989 - с.391-398.

 

Після вивчення теоретичного матеріалу за даною темою студенти повинні:

Знати способи компоновки;

Вміти виконувати компоновку печатного модуля.

 

1. Загальні відомості.

Для компоновки блоків радіоапаратури необхідно мати принципову електричну схему пристрою, а також габаритні та установочні креслення деталей, вузлів і приладів, які входять в загальну схему. Повинні бути знайомі вузли, параметри яких оператор буде змінювати при експлуатації і, дані, які характеризують призначення і умови експлуатації апарату.

 

2. Аналітична компоновка.

Її виконують на начальних етапах проектування апаратури з вимогою отримання загальних характеристик, на основі яких складається перші уявлення про деякі конструктивні параметри виробу.

Наприклад, якщо розрахувати суму об’ємів, які займають ЕРЕ і спеціальні пристрої у складі РЕА та цю суму поділити на коефіцієнт Кv, який характеризує заповнення об’єму радіоелементами і спеціальними пристроями, то отримане число з деякою точністю буде характеризувати об’єм апаратури.

Гарні результати аналітична компоновка дає при розрахунках розмірів друкованих плат, схема яких побудована з використанням мікросхем в однотипних корпусах або інших однотипних елементах.

Такі випадки зустрічаються на практиці дуже часто, особливо при проектуванні цифрових пристроїв. В цьому випадку вводять поняття «шаг встановлення мікросхеми на платі», обирають значення перефирійної зони плати, незайнятою мікросхемами і друкованими провідниками, та призводять розрахунок кількості мікросхем, яку можна розмістити на платі заданих розмірів.

 

3. Модельна та аплікаційна компоновка.

При використанні цих методів компоновку проводять з використанням об’ємних або плоских моделей ЕРЕ. Об’ємні моделі виготовляють із будь-яких легкооброблюємих матеріалів. Іноді замість об’ємних моделей використовують деталі, які необхідно розмістити.

Аплікації – це пласкі моделі ЕРЕ, які виготовлені із бумаги або картону. Іноді аплікації виробляють з тонкої листової сталі та для розміщення елементів використовують спеціальні шаблони, які оснащені постійними магнітами. На цей шаблон на цей шаблон накладають лист паперу, а на нього аплікації елементів. Аплікації добре утримуються на шаблоні та при необхідності можуть бути легко зміщенні для вибору оптимального розміщення. Цю компоновку використовують при проектуванні одно- та двостороннього монтажу.

За допомогою модельної компоновки знаходять оптимальне взаємне розположення деталей, на основі якого роблять збіркове креслення.

 

4. Графічна компоновка.

Її виконують на листі паперу кресленням контуру деталей, що компонуються. Графічна компоновка – дуже трудоємка операція. Щоб знайти найкраще розташування деталей, конструктору треба виконати декілька варіантів компоновки. Тому графічну компоновку треба виконувати, коли вже знайшли оптимальний варіант розміщення деталей.

Компоновка починається з розміщення органів керування і відлікових пристроїв на передній консолі. Одночасно провадять попереднє розміщення керуємих вузлів на передній консолі та шасі. Органи, які при експлуатації використовуються рідко, не мають рукояток, їх розташовують в середині апарата навпроти спеціальних отворів, через які за допомогою викрутки встановлюють в необхідне положення.

Паралельно з розміщення керуємих вузлів та органів керування можна компонувати малогабаритні елементи схеми на секціях.

Після закінчення компоновки на секціях приступають до компоновки секцій та окремих крупногабаритних елементів, які треба розташовувати на шасі апарата. Компоновку виконують використовуючи плоскі макети деталей в декількох проекціях.

 

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 687;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.