Оцінка інвестиційної привабливості підприємства

В умовах децентралізації управління, переходу до ринку перед підприємствами постала необхідність і з'явилась можливість самостійно визначати напрямки своєї інвестиційної діяльності, джерела та заходи (засоби) досягнення поставлених цілей. Будь-який пере­хідний період в економічній системі характеризується її високим динамізмом, що вимагає від кожного господарюючого суб'єкта швид­кої реакції на зміни ситуацій в економіці держави, коригування своїх практичних кроків.

Вирішення цих питань забезпечить підприємству можливість розвиватися, поступово переходячи від одного стабільного стану до якісно нового.

Заключний етап вивчення інвестиційного ринку — аналіз та оцінка інвестиційної привабливості окремих підприємств (компаній, фірм) як потенційного об'єкта інвестування. Ця оцінка прово­диться інвесторами в процесі:

- визначення доцільності капітальних вкладень (на розширення, технічне переозброєння тощо);

- вибору в придбанні альтернативних об'єктів;

- купівлі акцій окремих компаній.

Оцінка діючого підприємства передбачає насамперед виявлення стадій його життєвого циклу. Загальний період усіх стадій життєвого циклу підприємства становить 20 — 25 років, після чого воно припиняє своє існування чи відроджується на новій основі.

Інвестиційно привабливим вважається підприємство в процесі його зростання (перші чотири стадії розвитку). На стадії «остаточна зрілість» інвестиції доцільні, якщо продукція підприємства має до­сить високі маркетингові перспективи, а обсяг інвестицій у технічне переозброєння невеликий і вкладені кошти можуть окупитися в найкоротший термін.

На стадії «старіння» інвестування вважається недоцільним за винятком, коли намічаються переформування, реорганізація або реструктуризація підприємства (диверсифікація продукції, послуг).

Після визначення стадії життєвого циклу підприємства необхідно провести аналіз за показниками у динаміці. Для цього мо­жуть використовуватися, наприклад, такі показники: обсяг продажу продукції, загальна сума активів, сума власного капіталу, сума при­бутку тощо.

Наступний етап у визначенні привабливості підприємства — про­ведення деталізованого фінансового аналізу цього суб'єкта. Проведення такого аналізу дає можливість оцінити прибутко вість, терміни повернення інвестованих коштів і виявити найбільш вагомі та значні відповідно до фінансових наслідків інвестиційні ризики. Фінансовий аналіз підприємства в процесі оцінки інвестиційної привабливості може здійснюватися за такими основними напрямками:

- обіговість активів;

- прибутковість капіталу;

- фінансова стійкість;

- ліквідність активів.

Аналіз і оцінка інвестиційної привабливості підприємства на основі аналізу фінансових показників передбачають дослідження фінансово-економічних процесів на підприємстві (табл. 5.2.).

 

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 684;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.