Художнє оформлення споживчої упаковки, етикеток, елементів рекламно-спонукальних засобів

Серед різних геометричних фігур є лідери та аутсайдери людських сим­патій, якщо вони візуально сприймаються. Людиною надається перевага колу, видовженому в довжину овалу, прямокутнику, квадрату. Трикутник, трапеція, ромб, паралелограм є менш естетично привабливими для глядача. Про це слід пам'ятати при розробленні зразків споживчої упаковки, етикеток тощо.

Упаковка виступає важливим елементом маркетингової стратегії. Вона покликана виконувати низку завдань у сфері продажу товарів. Насамперед, споживча упаковка повинна:

• привертати увагу потенційного споживача;

• описувати та ідентифікувати товар, марку, фірму;

• зацікавлювати покупця і стимулювати до імпульсивної дії - купівлі товару, коли це безпосередньо ним не планувалося.

Дизайн споживчої упаковки полягає в гармонійному оформленні її елементів: форми, розмірів, кольору, текстури матеріалу, з якого вона виго­товлена, виду тексту і графічних позначень торгової марки, фірми-виробника чи розповсюджувача.

Традиційною формою споживчої упаковки є класична прямокутна, адже вона легше виготовляється і складується. Кругла упаковка використовується передусім у кондитерській справі (торти), парфумерії, харчовій промисловості. Інші форми досить рідко використовуються при розробці тари та пакувальних матеріалів. Але в художньому оформленні товару форма упаковки та етикетки має не менше значення, ніж їх матеріал, колір, розмір, графічне вирішення. Як рекламно-інформативний чинник вона спроможна не тільки виділити товар, зробити його легко розпізнаваним, вплинути на імідж товаровиробника. їй на­лежить далеко не остання роль в оптимізації його продажу через створення особливої естетичної принадності. Спрощена за дизайном упаковка сприй­мається як носій товару низької якості.

Текстове, цифрове, літерне оформлення упаковки, етикетки, вкла­диша, ярлика, отримує менше естетичне схвалення у споживача, ніж на­несені на них образні (графічні, живописні, фотографічні) позначки. Обра­зотворча інформація забезпечує не тільки їх краще зорове сприйняття та ідентифікацію, а й позитивне емоційне ставлення до них. Квіти, тварини, муль­типлікаційні герої, репродукції тощо завжди виправдані при художньому оформленні упаковки, етикеток, елементів рекламно-спонукальних засобів. Проте, при їх використанні потрібна певна обачність. Має насамперед врахо­вуватись:

• національний характер цільової аудиторії споживання;

• культурні традиції споживача;

• естетичні ідеали конкретної споживацької групи;

• тенденції моди.

Наприклад, зображення кролика на етикетках чи упаковці викличе пози­тивну реакцію у американської публіки. Але це не стимулюватиме купівельну активність споживачів в Україні, Білорусії чи Росії, оскільки тут ця тварина є рідкісною, завезеною з інших територій. Символіка "Uncle Ben`s" зіграла свого часу негативну роль у рекламуванні продукції даної марки в слов'янських країнах. Тут "марка як особистість" не має прихильності у публіки. Ук­раїнський споживач схвальніше сприймає зображення риби на рибних консер­вах, помідорів на банці томатного соусу, стручка горошку, якщо це банка саме горошку.

В сучасних умовах споживча упаковка втрачає, як правило, принадність у споживачів через 2-4 роки. Тому виправданим є періодичне оновлення її ди­зайну, це умова стимулювання продажу товару. Проте потрібно обачно здійснювати зміни традиційної (існуючої тривалий час та гарно сприйнятої споживачем) упаковки. Так фірма "Пепсіко" витратила на оновлення спожив­чої упаковки свого всесвітньо відомого газованого напою значні кошти. Ос­новний червоний колір тут було замінено на синій. Але це не принесло очікуваного позитивного результату. Популярність ані фірми, ані торгової марки не зросла внаслідок редизайну етикетки пляшки напою. Лише 18% спо­живачів цього товару загалом схвально оцінили "новий одяг" товару.

Сприймання та оцінювання загального колориту упаковки та етикетки залежить багато в чому від національно-культурної специфіки аудиторії. Ди­ференціація при створенні конкретного дизайнерського рішення є обов'язковою умовою задля посилення його рекламного впливу. Найбільш популярними кольорами художнього оформлення цих предметів тра­диційно є червоний, синій, білий, золотистий. Але, наприклад, чорна упаковка в країнах СНД є естетично принадною, особливо в поєднанні з золоти­стим та червоними кольорами. Так для фірми-виробника сигарет "Джон плейер спешиал" приємним відкриттям став факт ефективного реагування споживачів України, Росії, Білорусії на чорні, з золотою окантовкою, пачки її продукції. Саме в даному регіоні чорна барва сприймається у якості естетично принадно­го забарвлення упаковки, на відміну від багатьох інших країн світу.

Загалом при створенні принадливого дизайну споживчої упаковки потрібно пам 'ятати, що:

• усі її елементи обов'язково мають гармонійно поєднуватись між со­
бою;

• дизайн не повинен бути занадто нав'язливим, вульгарним чи баналь­ним;

• не завжди виправданим є використання поєднань багатьох контраст­них кольорів (наприклад, малинового, жовтого і блакитного; жовтого, оранже­вого, синього і чорного);

• споживачем краще сприймаються графічні, фотографічні та живо­писні зображення, ніж текстові подання;

• дизайн упаковки має створюватися з урахуванням естетичних смаків та механізмів сприйняття дійсності конкретної групи споживачів.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 759;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.