Основні принципи художньої організації ярмарків, виставок, ревю, дегустацій
Яскраво виражений рекламний характер мають заходи прямого маркетингу: торгові виставки, ярмарки, презентації, дегустації, ревю. Вони забезпечують оперативну поінформованість публіки про нові товари, послуги, марки виробників, сприяють отриманню економічної, технічної, комерційної інформації безпосередньо від виробника. Такі заходи допомагають вивченню стану ринку, умов просування товару, встановленню прямих контактів із новими партнерами і споживачами. їх дійовість спричиняє популярність подібних заходів, як своєрідного рекламоносія. Як дійства спеціального призначення, вони ефективно доносять до цільової аудиторії конкретні повідомлення, передусім інформативно-рекламного і порівняльно-рекламного характеру. В деяких країнах світу витрати на участь у торгових ярмарках і виставках становлять значні суми. Наприклад, у Німеччині їх доля серед рекламних витрат досягає 25%.
Промислові та господарські виставки є періодичним публічним показом товару, продукції, послуги, торговельної марки заради покращання поінформованості публіки, стимулювання продажу. їм властиві масштабність пропонування і, як правило, широкий доступ відвідувачам. Ярмарок - це періодична торгівля товарами чи продаж за рекламними зразками, метою котрих є укладання угод, насамперед із проміжними структурами.
Важливим елементом виставок та ярмарків є стенди учасників, тобто частина виставочної площі, закупленої і оформленої кожним її них; стояк або щит з експонатами. За призначенням розрізняють інформаційні, виставочні, комерційні стенди. Розміщують їх найчастіше у закритому приміщенні.
Художнє оформлення та специфіка конструкції стенду єосновним чинником вдалого рекламування підприємства-експонента. У наш час багато організаторів ярмарок та виставок пропонують учасникам стандартні стендові блоки. Експонент оформлює тільки їх експозицію, меблі та освітлення. Для цього залучаються кваліфіковані спеціалісти.
За конструктивними особливостями розрізняють такі стенди:
• відкриті або "острови" (вони оглядаються з чотирьох сторін);
• чільні (відкриті з трьох сторін - з проходів і лицьової сторони), їх часто називають "півостровами";
• кутові (відкриті з двох проходів), або "на розі";
• рядові (мають доступ з лицьової сторони та з проходу);
• лінійні (відкриті тільки з лицьового боку);
• полярні або "візаві" (два розміщені один навпроти одного лінійні стенди).
При врахуванні конструктивної специфіки стенду потрібно пам'ятати про такі загальні вимоги його дизайнерського оформлення:
• стенд не повинен бути дисгармонійним об'єктом (його елементи мають логічно і гармонійно поєднуватись, він не повинен утримувати непотрібних предметів);
• стенд потребує кольорового оформлення;
• оптимальна кількість предметів різної форми і призначення складає до 8 одиниць кожного різновиду (це необхідно, щоб забезпечити незначну кількість точок концентрації уваги відвідувачів);
• кольорову гаму мають складати 3-4 кольори, щоб не викликати розсіювання уваги глядача при зоровому контакті;
• точкові джерела світла надають вишуканості експозиції (за умови вдалого маскування проводів подовжувачів);
• персонал, що обслуговує експозицію, повинен мати принадну зовнішність.
За таких умов стенд буде сприйматись як естетично привабливий, що буде посилювати його ефективність як рекламоносія.
Оптимізують рекламний потенціал виставок і ярмарків, у якості особливих дійових включень, дегустації та ревю. Дегустація - це пробне ознайомлення з харчово-смаковими характеристиками товару. Тут важливими будуть не лише якість, смак, запах колір, консистенція продукції - Значення має і форма їх подання (упаковка, просторове розміщення, освітлення). Так, освітлені люмінесцентною лампою м'ясні вироби здаються людині менш привабливими, ніж при звичайному освітленні. Особливо апетитними вони будуть вважатись при використанні теплих пастельних тонів у якості фону експозиції.
Ревю - це демонстрація взуття, одягу, супровідних товарів. Воно теж потребує продуманого художнього оформлення. Насамперед, значення має художня організація сцени, подіуму, принадна зовнішність моделей, приємніш музичний супровід, загальний колорит шоу та його окремих елементів, шумові та зорові спецефекти, раціональне освітлення.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 653;