Класифікація виробничого освітлення.
Виробниче освітлення в залежності від джерел світла поділяється на три види: природне, що створюється прямими сонячними променями та розсіяним світлом небосхилу; штучне,що створюється електричними джерелами світла тасуміщене, при якому недостатнє за нормами природне освітлення доповнюється штучним.
За функціональним призначенням штучне освітлення поділяється на робоче, аварійне, евакуаційне, охоронне та чергове.
Робоче освітленняпризначене для забезпечення виробничого процесу, переміщення людей, руху транспорту і є обов'язковим для всіх виробничих приміщень.
Аварійне освітленнявикористовується для продовження роботи у випадках, коли раптове відключення робочого освітлення, та пов’язане з ним порушення нормального обслуговування обладнання може викликати вибух, пожежу, отруєння людей, порушення технологічного процесу. Мінімальна освітленість робочих поверхонь при аварійному освітленні повинна складати 5% від нормованої освітленості робочого освітлення, але не менше 2 лк.
Евакуаційне освітленняпризначене для забезпечення евакуації людей з приміщень при аварійному вимиканні робочого освітлення. Таке освітлення влаштовують на проходах, сходових клітках, у виробничих приміщеннях, в яких працює більше 50 чоловік, допоміжних приміщеннях, де можуть одночасно знаходитись більше 100 чоловік. Мінімальна освітленість на підлозі основних проходів і на сходових клітках повинна бути не менше 0,5 лк, а на відкритих майданчиках не менше 0,2 лк.
Охоронне освітленнявлаштовується вздовж меж території, яка охороняється в нічний час спеціальним персоналом.
Чергове освітленняпередбачається у неробочий час, вмикається у приміщеннях закритих складів, у приміщеннях побутового призначення тощо.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1091;