Вентиляція. Класифікація видів вентиляції
Для підтримання в приміщеннях нормальних параметрів повітряного середовища, яке відповідає санітарно-гігієнічним і технологічним вимогам, влаштовують вентиляцію.
Вентиляція - це організований і регульований обмін повітря, який забезпечує видалення з приміщень повітря, забрудненого шкідливими речовинами (гази, пари, пил), а також для поліпшення метереологічних умов у приміщеннях.
За способом подачі в приміщення свіжого повітря і видалення забрудненого системи вентиляції поділяють на:
• природну - повітря переміщується під впливом природних чинників - теплового напору або дії вітру;
• механічну - повітря переміщується механічними пристроями - вентиляторами, ежекторами та ін.
• змішану - це поєднання природної ветиляції і механічної.
За характером охоплення приміщення розрізняють загальнообмінну і місцеву вентиляцію.
Загальнообмінна вентиляція здійснює обмін повітря у всьому приміщенні, її дія ґрунтується на розбавленні шкідливостей, що виділяються в приміщення, свіжим повітрям до граничне допустимих концентрацій або температур. Цю систему вентиляції найчастіше використовують у тих випадках, коли шкідливі речовини, тепло, волога виділяються рівномірно по всьому приміщенні. При такій вентиляції забезпечується підтримання необхідних параметрів повітряного середовища у всьому об'ємі приміщення.
Місцева вентиляція використовується для видалення забрудненого повітря безпосередньо з місця утворення шкідливих речовин і не допускає їх поширення по всьому приміщенню.
Кондиціонування повітря - це створення і автоматичне підтримання в приміщенні, незалежно від зовнішніх умов, постійних або таких, що змінюються по заданій програмі, параметрів повітря: температури, вологості, чистоти і швидкості руху повітря, які є сприятливими для людей або необхідні для нормального проходження технологічного процесу. Тому на промислових підприємствах кондиціювання повітря використовується або для забезпечення комфортних (оптимальних) санітарно-гігієнічних умов, створення яких звичайною вентиляцією неможливе, або як складова частина технологічного процесу.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 2664;