Джерела штучного освітлення, лампи і світильники.
В якості джерел штучного освітлення широко використовують лампи розжарювання та газорозрядні лампи.
Лампи розжарювання відносяться до теплових джерел світла. Ці лампи характеризуються простотою конструкції та виготовлення, відносною низькою вартістю, зручності експлуатації, широким діапазоном напруг та потужностей.
Поряд з перевагами ламп їм притаманні і суттєві недоліки: велика яскравість (засліплююча дія); низька світлова віддача; відносно малий термін експлуатації (до 2,5 тис.год); висока температура нагрівання (до 1400С і вище), що робить їх пожежонебезечними.
Для електричного освітлення, як правило, слід передбачати газорозрядні лампи низького і високого тиску (люмінесцентні, металогалогенові, натрієві, ксенонові).
Внаслідок електричного розряду в середовищі інертних газів і парів металу та явища люмінесценції випромінюють світло оптичного діапазону спектру.
Основною перевагою газорозрядних ламп є їх економічність.
Основним недоліком газорозрядних ламп є пульсація світлового потоку, що може зумовити виникнення стробоскопічного ефекту, котрий полягає у спотворенні зорового сприйняття об’єктів, що рухаються.
Світильник – це світловий прилад, що складається із джерела світла (лампи) та освітлювальної арматури.
За призначенням й розташуванням розділяють світильники внутрішнього й зовнішнього освітлення. Світильники внутрішнього освітлення бувають для загального й місцевого освітлення. Залежно від конструктивного виконання розрізняють світильники: відкриті (лампа не відокремлена від зовнішнього середовища), захищені (лампа відокремлена від зовнішнього середовища оболонкою, що не перешкоджає вільному надходженню повітря); закриті (оболонка захищає від проникнення всередину світильника великих частин пилу), пилонепроникні, вологозахищені, вибухобезпечні та підвищеної надійності проти вибуху.
Лекція №6
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1810;