Природне освітлення виробничих приміщень.
Відповідно до санітарних норм і правил всі виробничі, складські, побутові й адміністративно-конторські приміщення повинні мати природне освітлення. Його не влаштовують у приміщеннях, де протипоказаний фотохімічний вплив природного світла з технічних та інших міркувань.
Природне освітленняможе бути:
1. Бокове одностороннє або двостороннє,коли світлові отвори (вікна) знаходяться в одній або двох зовнішніх стінах.
2. Верхнє, коли світлові отвори (ліхтарі) знаходяться у верхньому перекритті будівлі.
3. Комбіноване, коли застосовується одночасно бокове і верхнє освітлення.
Крім позитивних властивостей, природне освітлення має ряд недоліків, зокрема: воно непостійне в різні періоди доби й року, в різну погоду; нерівномірно розподіляється по площі виробничого приміщення; при незадовільній його організації може викликати погіршення зору.
Лекція №6
На рівень освітленості приміщення при природному освітленні впливають наступні фактори: площа та орієнтація світлових отворів, ступінь чистоти скла у світлових отворах, колір пофарбування конструктивних елементів приміщення та обладнання (стін, колон, стелі, підлоги, станин обладнання тощо), глибина приміщення, відстань до протилежних будівель, їх висота та колір фарбування тощо.
Сполучене освітлення - це освітлення, при якому у світлий час доби одночасно використають природне й штучне світло. При цьому недостатнє за умовами зорової роботи природне освітлення постійно доповнюється штучним.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 646;