Законодавство України про охорону праці.
Основою законодавства України з охорони праці є Конституція України прийнята Верховною Радою (далі ВР) України 28 червня 1996 року, яка гарантує її громадянам право на працю і безпеку праці, а також система законодавчих актів України, спрямованих на реалізацію цього конституційного права.
Основними законодавчими актами цієї системи є:
Закон України "Про охорону праці", прийнятий ВР і затверджений Президентом України 21.11.2002 р. №229-ІY;
Кодекс законів про працю України (КзпП);
Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності";
Про охорону здоров'я;
Про пожежну безпеку;
Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення;
Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку;
Лекція №1
Про дорожній рух;
Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням та інші.
Законодавчу базу охорони праці доповнюють державні міжгалузеві та галузеві нормативні акти про охорону праці - це стандарти, правила, норми, положення, статути, інструкції та інші документи, якими надано чинність правових норм, обов'язкових для виконання усіма установами і працівниками.
Нормативно-правові акти України з охорони праці зображені схемою згідно «Державного реєстру нормативних актів з охорони праці» (Схема 1).
Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про охорону праці, застосовуються норми міжнародного договору .
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 647;