Історія розвитку графічного системного середовища

Операційна система Wіndows орієнтована на організацію зручного середовища роботи користувача на персональному комп'ютері. До її появи будь-яка операційна система жадала від користувача знання мови команд по керуванню комп'ютером. Wіndows дозволила змінити вигляд системного середовища і правила роботи в ній. З'явився зручний для користувача графічний інтерфейс із досить простими правилами роботи. Відпала необхідність вивчення структур команд і правил роботи з ними. Цікаво, що перші версії цього продукту були зустрінуті досить холодно і не знайшли відгуку ні серед професіоналів, ні серед користувачів. Залишаючись незатребуваною протягом 1985 - 1990 р., середовище Wіndows змінила обличчя комп'ютерного світу в наступне п'ятиліття, пройшовши шлях від графічної оболонки операційної системи MS DOS у перших версіях до повноцінної операційної системи в наступних версіях Wіndows 95 і wіndows 98/2000.

До роботи над графічним середовищем для персональних комп'ютерів ІBM PC компанія Mіcrosoft приступила в 1981 р. відразу після випуску операційної системи MS DOS 1.0. Перший етап роботи завершився до квітня 1983 р. випуском програми Іnterface Manager. Однак дана програма, незважаючи на серію проведених доробок, протягом двох років не була прийнята. Тільки в червні 1985 р. проект Іnterface Manager побачив світло, але за назвою Wіndows 1.0. Цей варіант так само, як і попередні, не знайшов підтримки, однак робота в цьому напрямку була продовжена.

У жовтні 1987 р. вийшла у світло й одержала визнання версія Wіndows 2.0. Усього за півроку був проданий перший мільйон копій цієї програми. Для Wіndows 2.0 був розроблений табличний процесор Mіcrosoft Excel і ряд текстових процесорів, у тому числі Word 1.0, Версія Wіndows для комп'ютерів з мікропроцесором 80286 надала можливість користувачам використовувати розширену пам'ять, а в версії Wіndows для комп'ютерів з мікропроцесором 80386 уперше реалізована багатозадачність.

У травні 1990 р. вийшла у світло Wіndows 3.0 - графічна оболонка операційної системи MS DOS. Ця версія Wіndows швидко завоювала визнання серед користувачів. Wіndows 3.0 мала не тільки повноцінний графічний інтерфейс, але і підтримувала режим багатозадачності. Одна з найважливіших переваг системи Wіndows - уніфікація роботи з зовнішніми пристроями: ця система бере на себе організацію роботи зовнішніх пристроїв, надаючи програмам типовий інтерфейс. При цьому не треба писати драйвери під усі прикладні програми, як це було в MS DOS; досить, щоб був один драйвер під Wіndows, тоді всі програми користувача одержують доступ до пристрою. Слід зазначити також, що поява Диспетчера програм (Program Manager) дозволив перейти на більш зручний спосіб керування комп'ютером за допомогою миші.

Однак надійність роботи Wіndows 3.0 була все-таки невисокою. Цей недолік був усунутий у версії Wіndows 3.1, випущеної в квітні 1992р. і яка мала величезний успіх (мільйон копій був проданий за 50 днів). Ще і сьогодні багато ХТО ІBM - сумісні комп'ютери світу працюють у цьому середовищі. Починаючи з цієї версії, компанія Mіcrosoft реалізувала закладену в процесорі 80386 і вище можливість організації віртуальної пам'яті, коли на твердому диску створюється "файл підкачки" для більш ефективної роботи оперативної пам'яті. Недостатній обсяг оперативної пам'яті комп'ютера перестав служити основною перешкодою для запуску програм кристувача і завантаження документів, а виявлявся лише в деякому сповільненні роботи системи.

За повідомленням американської асоціації видавців, у 1993 р. обсяг продажів програмного забезпечення для Wіndows уперше перевищив показники для MS DOS, але проте Wіndows як і раніше не була операційною системою, а залишалася тільки зручною графічною надбудовою над MS DOS. Всі недоліки й обмеження MS DOS продовжували успадковуватися Wіndows.

Подальший розвиток Wіndows відбувався в напрямку організації роботи в мережах. Можна сказати, що магістральним напрямком розвитку Wіndows стають мережні засоби, що з кожною новою версією здобувають все більшу вагу. Так, версія Wіndows для робочих груп 3.11, випущена в жовтні 1993 р., вирішила проблеми малих підприємств, пов'язані з необхідністю підбору, встановлення і настроювання різнорідного програмного забезпечення для обслуговування однорангових локальних мереж. Реальну матеріальну економію відчули тисячі малих фірм і компаній по всьому світі.

Випущена у вересні 1995 р. операційна система Mіcrosoft Wіndows 95 стала першою графічною операційною системою для комп'ютерної платформи ІBM PC. Переваги Wіndows 95 дуже значні, що і послужило початком її тріумфального ходу в комп'ютерному світі. Однак при експлуатації цієї системи було виявлено багато недоліків і, в першу чергу, невисокий рівень надійності роботи. Багато хто з них були усунуті в модифікації Wіndows 95, відомої як OSR2.

Операційна система Wіndows 98, випущена в 1998 р., значною мірою орієнтована на майбутнє. У ній розширений комплект стандартних програм, в який включений ряд програмних продуктів, які, до цього часу, поставлялися окремо. Значно підсилені комунікаційні можливості. Завдяки однаковій концепції Wіndows 95 і Wіndows 98 дуже близькі між собою по виконуваних функціях і надають користувачу для роботи дуже схожі, якщо не сказати однакові, інтерфейси.

Для користувачів Wіndows 98 за допомогою програми Mіcrosoft NetMeetіng стає доступною відеотелефонія. На сьогоднішній день відеоконференції на підприємствах стають звичайною справою, а відеоконтроль за діяльністю вилучених торгових точок потрібний уже зараз, навіть у малому бізнесі. Телефонна лінія, недорога відеокамера, персональний комп'ютер і операційна система Wіndows 98 - от і усе, що для цього потрібно.

Не виходячи за межі Wіndows 98, можна своїми руками створити мультимедійну енциклопедію. Тут усе передбачено: редактор Frontpage Express для створення мультимедийных документів, оглядач Іnternet Explorer 4.0 для їхнього перегляду, засобу мультимедія для керування звуковим і музичним супроводом, графічні і текстові редактори для обробки графіки і текстів.

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 735;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.