Основи управління трудовим потенціалом підприємства

 

Зважаючи на недосконалість методів оцінки трудового потенціалу підприємства чи окремих його працівників, може йтися тільки про формування методологічних основ управління його розвитком. У зв'язку з цим, з нашого погляду, особливо ко­рисними можуть бути технології перерахунку витрат трудових ресурсів у еквівалентну вартість їхнього заміщення. Як правило, використовується залежність чисельності працівників підприємс­тва від фондоозброєності їхньої праці.

Загальну залежність такого роду можна подати за допомогою такої функції:

 

У = ао×La1×Ka2 (11.5)

 

де а0 - параметр нульової ефективності, який визначає обсяг випуску продукції на одиницю всіх інших неврахованих ресурсів;

L - витрати трудових ресурсів підприємства;

К - витрати капі­тальних ресурсів;

а1 та а2 - коефіцієнти еластичності.

 

В цілому процес управління трудовим потенціалом організації здійснюється за наступною послідовністю:

1. Розподіл працівників підприємства на однорідні групи за професійними, кваліфікаційними, статевовіковими та іншими критеріями. Сегментація персоналу підприємства повинна про­водитися виходячи з мети аналізу та схожості реакції представ­ників груп на типові управлінські рішення. Кінцевим результа­том даного кроку є створення мінімальних трудових сегментів підприємства, що дасть змогу уникнути зайвих витрат на дослі­дження трудового потенціалу кожного окремого працівника та спростити процедуру визначення інтегрального показника.

2. Створення системи факторів, що зумовлюють інтенсивність праці та її результативність у розрізі окремих трудових сегментів підприємства. Тут визначаються внутрішні фактори кожної групи (групова динаміка та лідерство), а також загальні корпоративні чинники впливу (організаційний клімат, корпоративна культура тощо). Формування кількісних і якісних механізмів ідентифікації та обліку структури факторів. Кінцевим результатом цього кроку є визначення істотних факторів впливу на розмір трудового по­тенціалу окремих сегментів підприємства.

3. Комплексний опис та оцінка результатів діяльності підпри­ємства у розрізі різних систем структуризації (сегментних сис­тем) з проведенням факторного аналізу їх розміру.

4. Оцінювання трудового потенціалу певних сегментних груп працівників підприємства за наступною моделлю (рис. 11.2).

 

Рис. 11.2 Модель оцінки трудового потенціалу сегментних груп працівників підприємства

 

5. Аналіз розміру та факторних залежностей трудового потен­ціалу груп працівників, а також розроблення по кожному з вияв­лених істотних чинників системи заходів щодо управління ними. З метою полегшення даного кроку можна запропонувати викори­стання сукупності наведених раніше показників, а також достат­ньо розроблену методологію логічних таблиць.

 









Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 700;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.