Жести, що проявляють деякі риси характеру та ставлення до ситуації

Жест Можлива інтерпретація
Партнер під час розмови прагне спертися або притулитися до чого-небудь Потребує підтримки, ситуація для нього незрозуміла, не може знайти потрібну відповідь
Людина стоячи спирається руками об стіл, стілець і ін. Відчуває неповний контакт
Руки в кишенях, за спиною або схрещені на грудях Людина замкнута
Долоні рук у полі зору партнера по спілкуванню Людина відкрита для спілкування
Обличчя трохи нахилене убік і спирається на долоню або кулак Внутрішній монолог, нудьга
Вказівний палець торкається носа, останні прикривають рот Підозрілість, скритність, недовір'я
Схрещені руки з пальцями, що щільно обжимають передпліччя (охвачування руками) Негативно пригнічене відношення до ситуації
Схрещені руки і ноги у сидячої людини Небажання вступати в контакт, демонстративність
Долоня, повернена вниз (дивиться в підлогу) Владність, психологічний тиск на партнера
Закладання рук за голову Упевненість в собі, перевага над іншими, домінування

Очі є самиммощными знаками НВК: · вони займають центральне положення; · через зоровий аналізатор проходить 87% всей информации, 9% проходить через слуховий аналізатор, 4% - інформації надходить у мозок через інші органи відчуттів.

Погляд можна й потрібно тренувати та вірно вибирати. В залежності від обставин виділяють тривида поглядів:діловий, соціальний и інтимний. Діловий погляд спрямований на трикутник на лобі партнера з переговорів. Соціальний погляд спрямований на трикутник, що утворюється очима та ротом мовного комуніканта. Інтимний погляд спрямований на трикутник, що утворюється очима та сонячним сплетенням співрозмовника.

Зверніть увагу, якщо

1. При бесіді ви відзначаєте, що ваш партнер практично не дивиться вам в обличчя (в усякому разі, значно рідше, ніж зазвичай, а якщо ви ловите на своєму обличчі його погляд, то миттєвий). Точно можна затверджувати: він не бажає з вами контактувати або переживає почуття дискомфорту із-за необхідності дезінформувати вас.

2. Ваш партнер при бесіді майже невідривно дивиться на вас незалежно від фази діалогу. Точно можна затверджувати: ви представляєте для нього якийсь інтерес. Можливі варіанти: або він зображає «удава», вважаючи вас «кроликом», або він виявляє до вас симпатію, або його інтерес до вас цілком діловий – він зацікавлений в обговоренні з вами цього питання.

3. При нормальних взаєминах (без вираженої особистої симпатії або антипатії) партнер частіше направлятиме свій погляд на вас в ті моменти діалогу, коли його свідомість буде менш завантажена або коли ви привертатимете його увагу словами-зверненнями.

4. Чим напружена для інтелекту бесіда, тим рідше будуть погляди на співбесідника. Чим вільніше бесіда, тим частіше партнери обмінюються поглядами (зрозуміло, за інших рівних умов).

5. Якщо ви відмітили, що в якийсь момент діалогу партнер перестав направляти на вас свій погляд, а бесіда така, що не вимагає від нього великої інтелектуальної напруги – значить, його відношення до вас погіршало. Це те ж саме, неначебто він відвернув корпус трохи убік від вас. Шукайте причину його незадоволеності.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 726;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.