Бар'єри спілкування

 

Бар'єри спілкування Приклад
Погрози (викликають страх, підпорядкування, образу, ворожість) «Якщо ви не будете вчасно приходити на роботу, нам доведеться подумати про ваше звільнення» «Робіть, як сказано, або...»
Накази (коли ми прибігаємо до влади над іншими людьми) «Терміново зайдіть до мене в кабінет» «Не запитуйте, чому; робіть, як вам говорять»
Критика (негативна) «Ви недостатньо старанно працюєте» «Ви постійно скаржитеся»
Образливі прізвиська «Таке може сказати тільки ідіот» «Ну ти просто дурень» «Чого ще можна чекати від бюрократа?»
Слова-«боржники» «Ви повинні поводитися більш відповідально» «Ви повинні дивитися на факти» «Ви не повинні так гніватися»
Приховання важливої інформації ( репліка-пастка, що стимулює ухвалення невигідного рішення) «Вам цей проект обов'язково сподобається. Ви не пошкодуєте, якщо укладете з нами договір»
Допит «Скільки годин у вас пішло на це?» «Чому ти так пізно?» «Чому ти займаєшся?»
Похвала з підступом « У вас так добре виходять звіти: ви не напишіть ще один?»
Діагноз мотивів поведінки «Ви одержимі власницьким інстинктом» « У вас не вистачає ініціативи»
Несвоєчасні ради (коли людей просто прагне бути вислуханим) « Якби ти вчасно навів порядок на своєму столі, у тебе не було б причин для паніки» «Чому ти не зробив от так?..» «Просто не обертай на них уваги»
Переконання логікою « Нема чого отут розбудовувати, усе це досить логічно»
Відмова від обговорення питання « Нема чого отут обговорювати. Я не бачу в цьому ніякої проблеми»
Зміна теми «Дуже цікаво...Я вчора дивився смішний фільм...»
Змагання «Я потрапив минулого тижня в жахливу аварію... - Це що, ти б подивився на мою машину...»
Заспокоєння запереченням існування проблеми «Не нервуй» «Не хвилюйся, усе утворюється» « Усе пройде» «Так ні, ти прекрасно виглядаєш»

 

Таблиця дозволить проаналізувати й виявити наявні бар'єри спілкування. Наведені приклади не завжди можуть бути руйнівними. Вони іноді досягають мети, якщо ваш тон і загальна обстановка підтримують вашого співрозмовника. І напроти – нейтральні фрази можуть викликати негативну реакцію, якщо в тоні мовця прослизнули презирливі нотки. Спілкування йде на багатьох рівнях, і слова – усього лише один з них. Люди постійно витлумачують (іноді невірно) інформацію про ваші взаємини залежно від тону мови і її втримування. Якщо ви так чи інакше почуваєте, що не поважаєте їх, процес спілкування не може бути ефективним, якими б добрими ні минулого ваші наміри. Конструктивне спілкування поліпшує відносини між людьми, тому що воно припускає, що ви: – розцінюєте їх як рівних і не збираєтеся підкоряти своїй волі; – поважаєте їхнє право на особисту думку й не збираєтеся всіма правдами й не правдами переконувати встати на вашу точку зору; – поважаєте й цінуєте прийняті ними розв'язку й не будете перекреслювати їх; – поважаєте їхній цінності й досвід.

 

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 728;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.