Генетично модифіковані організми (ГМО) і генетично модифіковані харчові продукти. Ставлення до них в США і Європі.

Визначення ГМО. Приклади ГМО (морозостійка картопля, картопля, що не пошкоджується колорадський жуком, помідори з перенесеними до них генами американської плоскої риби (стійкі до низьких температур), E. сoli з генами інсуліну, інтерферону та соматотропіну людини, помідорні дерева, які плодоносять цілий рік і дають кілька центнерів плодів з рослини (Японія), бактерії, що очищають середовище від нафтових забруднень (Росія) та ін.

Докладно розповісти про трансгенну картоплю (фірма Монсанта), в яку перенесено ген, що кодує білок з інсектицидними властивостями у Bacillus thuringiensis. ГМО одержують шляхом введення в генотип різних с-г культур генів інших рослин, тварин, бактерій і навіть людини.

Але перенесення лише 1 гена надає організмові лише одну бажану для людини властивість і не може впливати на комплекс ознак.

Сучасна наука ще не навчилася вміло маніпулювати з усім арсеналом генів. Кількісні ознаки організмів зумовлені поліченно, а що це за гени ми не знаємо. А саме ці ознаки найбільше цікавлять людину. Вважають, що ГІ тепер і в майбутньому допоможе виробляти більше продуктів харчування для населення планети, яке збільшується щоденно на 230 тис. чоловік (Зупинитися на проблемі харчових ресурсів, її загостренні (в останні 3 роки ціни на ХП›у 2 рази), та внеску генетики, селекції та ГІ у вирішення цієї проблеми).

Генетично модифіковані харчові продукти (ГМХП) завжди містять у своєму складі певну кількість ГМО (н., варена ковбаса, що містить трансгенну сою, картопляні чіпси з ген. модиф. картоплею). ГМПХ займається харчова біотехнологія.

Американці схильно ставляться до ГМХП і вони поширюються в Штатах високими темпами.

В ЄС спостерігається виважене і навіть скептичне ставлення до ГМХП. Обов’язково на етикетках продтоварів вказано наявність ГМО. Вміст ГМО вГМХП не повинен перевищувати в ЕС 0,9% (≈1%). В Україні обіцяли ввести маркування ГМПХ з січня 2008р. Тестують ГМО лише 3 лабораторії України.

 








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 805;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.