Загальні положення. Поряд з грошовою оцінкою земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів важливе значення для створення умов ефективного використання землі

Поряд з грошовою оцінкою земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів важливе значення для створення умов ефективного використання землі, стимулювання підприємницької діяльності, заохочення інвестицій має грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Нормативною базою грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення є «Методика грошової оцінки земель несільськогосподарського

призначення (крім земель населених пунктів)», затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 р. № 525, та «Порядок грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів)», затверджений наказом Держкомзему України, Мінагропрому України, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Держкомлісгоспу України,Держводгоспу України, Української академії аграрних наук від 29 серпня 1997 р. № 86/19/148/86/76/88 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 1997 р. за № 477/2281).

Грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення (крімземель населених пунктів) здійснюється з метою економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно-правових угод, передбачених законодавством України, та визначення розмірів земельного податку і проводиться для земель промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та іншого призначення; земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення; земель лісового і водного фондів; земель запасу.

Об’єктами грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення є земельні ділянки, що мають фіксовані межі та характеризуються певним місцем розташування, природними властивостями, фізичними параметрами, правовим і господарським станом.

В основу грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення покладається капіталізований рентний дохід або нормативний середньорічний економічний ефект, що створюється внаслідок використання відповідних земельних ділянок.

Інформаційною базою для грошової оцінки земель є відомості державних кадастрів (земельного, лісового, водного), землевпорядної, лісовпорядної, містобудівної та проектно-технічної документації, інвентаризації земель, дані державної статистичної звітності.

Істотним чинником, який впливає на порядок визначення і розмір грошової оцінки земель, має віднесення земель до певних категорій використання, адже від цього значною мірою залежить визначення об’єктів оцінки та коефіцієнтів, що враховують особливості їх функціонального використання.

Зважаючи на галузевий характер віднесення земель до певних категорій, можливість належності одної земельної ділянки до декількох категорій і на складнощі, які виникають у зв’язку з цим, об’єктами грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення нормативними актами визначено земельні ділянки, що використовуються за функціональним призначенням, незалежно від того, до якої категорії вони віднесені.

У всіх випадках, якщо чинник, що враховується методикою, відсутній, значення відповідного коефіцієнта приймається рівним 1,00. Грошова оцінка земельних ділянок, які розміщені в зонах гарантованого добровільного відселення, зменшується на 20 % і в зоні посиленого радіоекологічного контролю – на 10 %.

Організація робіт з грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) здійснюється Державним комітетом України по земельних ресурсах, Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим по земельних ресурсах і єдиному кадастру, обласними та Севастопольським міським управліннями, районними відділами земельних ресурсів.

Експертиза результатів грошової оцінки покладається на Державний комітет України по земельних ресурсах Республіканський комітет Автономної Республіки Крим по земельних ресурсах і єдиному кадастру, обласні та Севастопольське міське управління земельних ресурсів відповідно до Положення про здійснення державної землевпорядної експертизи, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 травня 1997 р. за № 171/1975.

Результати грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім населених пунктів) затверджуються місцевими державними адміністраціями.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 854;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.